У вівторок, 28 травня, у Празі відбулася зустріч прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з групою лідерів держав Європейського Союзу, під час якої обговорювали постачання Україні систем протиповітряної оборони та снарядів для артилерії.
Про це Шмигаль повідомив у Facebook.
Він зустрівся з прем'єр-міністрами Чехії Петром Фіалою, Латвії Евікою Сілінею, Данії Метте Фредеріксен, Нідерландів Марком Рютте, а також президентом Польщі Анджеєм Дудою.
Відео дня Читайте також:
Шмигаль заявив, що Україна знаходиться за крок до запрошення у НАТО
Першим питанням зустрічі стала чеська ініціатива щодо постачання Україні артилерійських боєприпасів, у межах якої зібрано вже понад 1,6 млрд євро. За словами Шмигаля, необхідно, щоб «боєприпаси надходили вчасно, системно та згідно з графіком уже з червня».
Другим питанням зустрічі було забезпечення України системами протиповітряної оборони. Глава Кабміну підкреслив, що Україні якнайшвидше потрібні принаймні 7 систем Patriot та сучасна бойова авіація, а також додав, що Київ розраховує отримати перші літаки F-16 вже цього літа.
Крім того, Шмигаль заявив, що Україна зацікавлена у створенні спільних підприємств, передачі технологій та фінансуванні власних виробництв.
Окремо глава уряду подякував Європейському Союзу за створення Ukraine Assistance Fund в межах European Peace Facility.
«Зараз вважаємо необхідним якнайшвидше налагодити механізм, коли наші партнери купуватимуть озброєння для української армії в українських виробників з подальшою компенсацією з цього Фонду», — повідомив Шмигаль.
Учасники зустрічі також обговорили перший Глобальний саміт миру, що має відбутися у Швейцарії 15 та 16 червня.
Очільник Кабміну висловив упевненість, що переговори високого рівня «дадуть дуже хороші результати для України на полі бою і для досягнення справедливого миру».
Редактор: Дар’я Харченко Читати далі