У Курській області впав безпілотник з новітніми авіабомбами, які Іран передав РФ для ударів по Україні — Bild

Date:

Іран вперше поставив Росії новітні авіабомби для завдання ударів по території України, повідомив військовий експерт видання Bild Юліан Рьопке в понеділок, 27 травня.

За його словами, новітні іранські керовані авіабомби Qaem-5 (Каїм-5) були на борту іранського безпілотника Qods Mohajer-6, який розбився 26 травня в Курській області РФ.

Імовірно, дрон мав атакувати Сумську область, пише Bild.

Відео дня

Як зазначає BBC News, заявлена дальність польоту авіабомби Qaem-5 становить до 40 км, а мінімальна експлуатаційна висота — близько 3 км. В Ірані вона була взята на озброєння в серпні 2019 року.

Рьопке вважає, що використання авіабомби Qaem-5 свідчить про «новий рівень» військової співпраці між Іраном та Росією.

Постачання Росії БПЛА з Ірану

У жовтні 2022 року у ГУР Міноборони України повідомили, що іранські розвідувально-ударні безпілотники Mohajer-6, які РФ використовує у війні проти України, значно програють своїм конкурентам за характеристиками. В українській розвідці зазначили, що для виробництва Mohajer-6 використовуються компоненти побутового призначення.

У 2023 році США звинуватили Іран у постачанні Mohajer-6 та інших дронів Росії для ведення війни проти України. За даними ЗМІ, в обмін на зброю РФ постачає Ірану кіберзброю, західну зброю, «захоплену на полі бою», і допомагає розвивати ракетну програму.

Також країна-агресор займається виробництвом іранських дронів-камікадзе на території особливої економічної зони в Алабузі в Татарстані, повідомляли журналісти у липні.

Читайте також:
Рафаель Гроссі (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko) «Швидше тижні, ніж місяці». Іран близький до створення атомної бомби — глава МАГАТЕ

Іран передає Росії матеріали і технології, а також продовжує постачати шахеди. Однак офіційно заперечує це.

У жовтні минулого року джерело NV в розвідувальних органах України розповіло, що армія Росії може отримувати щомісяця близько 300 одиниць дронів-камікадзе Shahed 136, частина з яких виготовляється в Ірані.

У січні 2024 року представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький заявив, що росіяни можуть виробляти до 350 шахедів на місяць на своїй території.

1 квітня тодішня прессекретарка Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявляла, що з Ірану до Росії прибула нова партія військового вантажу, який може містити шахеди та компоненти для виробництва БПЛА.

Редактор: Катерина Шпак Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related

Атака на Киев: в ГСЧС предупредили об угрозе обрушения пятиэтажки после удара РФ

В Киеве после ночной атаки РФ повреждена пятиэтажка после...

Жилье для ветеранов: сколько уже успели получить сертификаты

Харьковская областная военная администрация активно реализует государственный проект по...

Враг перешел к новой тактике на юге Украины — Силы обороны

Российские оккупанты на южном направлении уменьшили количество штурмовых действий,...