Нещодавно в мережі почали поширювати меседжі про те, що Україна витрачає «мільйони» на фінансування українських досліджень Антарктики замість того, щоб на ці кошти закупити дрони. У Національному антарктичному науковому центрі відповіли, що це маніпуляція та цілеспрямована інформаційна атака.
У повідомленні у Facebook ідеться, що спочатку «маніпулятивна інформація» зі скринами з’явилась у Telegram-каналі відомого проросійського блогера (йдеться про Анатолія Шарія), а згодом почала ширитись анонімними каналами.
Відео дня
У НАНЦ зазначили, що кошти з антарктичних досліджень неможливо витратити на дрони чи інші військові потреби, адже програма фінансується з гуманітарної частини державного бюджету.
Окрім цього, програма фінансується через міжнародні проєкти та співпраці. У НАНЦ навели приклад, що вже третій рік Польська антарктична програма фінансує експедиції українського наукового судна Ноосфера, а в програмі ЄС Горизонт український центр на конкурсній основі вигравав три проєкти.
Читайте також:
«Аж 81». Українські полярники показали світлини морських котиків біля станції Академік Вернадський
У НАНЦ також відреагували на закиди про те, що з 2022 року бюджет антарктичної програми начебто зріс у 10 разів. Як пояснили в науковому центрі, такі дані з’явились через скрин одного тендера за 2022 рік на міжрейсове обслуговування Ноосфери, де не зазначено витрати на рейси судна, на станцію Вернадський тощо.
У НАНЦ стверджують, що бюджет програми є сталим і це можна перевірити у відкритих джерелах.
Там також прокоментували маніпулятивну інформацію про «витрачання грошей на пінгвінів». У науковому центрі зауважили, що пінгвіни фігурують лише у двох наукових заходах Держпрограми з 93, що складає 0,035% від загальних видатків на роботу в Антарктиці.
Директором Національного антарктичного центру є науковець, ветеран російсько-української війни та екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий.
Редактор: Катерина Шпак Читати далі