Нова мапа Харкова: перейменування, — вулиця ГЕОРГІЯ ТАРАСЕНКА
Ім’я Георгія Тарасенка з’явилось на мапі міста після 2013 року.
Топоніміка Харкова стрімко змінюється, не всі встигають відслідковувати зміни у назвах вулиць та проспектів Харкова. Подекуди мешканці міста не знають тих діячів, чиї імена носять вулиці. Тож редакція вирішила виправити цю ситуацію.
13 червня 2013-го депутати Харківської міської ради ухвалили рішення про перейменування вулиці Плеханівської на Георгія Тарасенка.
Довжина вулиці Георгія Тарасенка — близько 4 кілометрів. Починається на розі проспекту Гагаріна та Малом’ясницької вулиці, завершується на розі з проспектом Героїв Харкова.
Ще на початку забудови вулиці її назвали Таганрозькою, бо вела на південь у бік Таганрогу (який, до речі, у 1920—1924 роках входив до складу Української ССР). У 1850-ті вулицю назвали Петінською, оскільки містянам впав в око будиночок колезького радника Петіна. Вулицю подовжували, добудовували, у 1906 році проклали трамвайні колії. Після большевицького перевороту 20 грудня 1919 року вулицю перейменували на честь теоретика і пропагандиста марксизму Георгія Плеханова. Ця назва трималась до 2023 року, допоки вулицю не перейменували на честь загиблого Героя.
Георгій Тарасенко — засновник громадської організації та однойменного добровольчого підрозділу "Фрайкор". Народився у Харкові 6 грудня 1996 року, навчався у 5-тій школі. Брав участь у Революції Гідності, протистояв "русской весне" у Харкові. Навесні 2014-го пішов на фронт, воював на Донеччині.
Був членом "Національного корпусу", згодом, у 2017 році створив "Фрайкор".
На початку повномасштабного вторгнення захищав Харківщину. 12 березня 2022 року за його керівництва та за безпосередньої участі було виявлено та знешкоджено групу осіб, які планували підриви військових та цивільних об'єктів у Харкові. Крім того, спільно з представниками тероборони та підрозділів ЗС України, Георгій Тарасенко та його бійці брали участь у ліквідації колони військової техніки окупаційних військ, які намагалися здійснити прорив до Харкова з боку Лісопарку.
Загинув 25 березня 2022 року на Харківщині, під час контрнаступу і звільнення від російських військ сел Мала Рогань та Вільхівка на Ізюмському напрямку.
Похований на Черкащині, в урочищі Холодний Яр.
17 квітня 2022 року Георгію Тарасенко присвоїли звання Героя України (посмертно). Він став першим добровольцем, удостоєним цього найвищого звання України з початку повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році.
Нагадаємо, у Харкові перейменують низку вулиць. Які назви пропонують