Втрати врожаю овочів від підриву греблі Каховської ГЕС НБУ оцінює в 5%

Date:

Втрати врожаю овочів від підриву греблі Каховської ГЕС НБУ оцінює в 5%

Підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС становить ризик втрати 10-14% урожаю овочевих культур через затоплення або порушення зрошення, проте Нацбанк України оцінює цей показник у 5%, повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

"Загалом, за нашими оцінками, під ризиком перебувають близько 10-14% від загального врожаю овочів через затоплення та осушення ґрунтів у Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Однак насправді наші втрати врожаю овочів оцінюються дещо менше, приблизно в 5%, оскільки частка підтоплених площ на підконтрольних територіях порівняно невелика, хоча зрозуміло, що врожайність у цих областях може знизитися", – сказав він на брифінгу в четвер.

Ніколайчук уточнив, що, як очікується, найбільше може постраждати врожай баклажанів – під ризиком 20%.

"Також досить високі показники врожаю на постраждалих територіях становлять огірки, кавуни, помідори, перець. Що стосується моркви, то там показники трохи нижчі", – додав заступник голови НБУ.

Крім того, за його словами, є потенціал компенсації цих втрат за рахунок нарощування виробництва в інших областях і за рахунок імпорту.

Раніше в четвер Нацбанк заявив, що через підрив Каховської ГЕС він оцінює зростання інфляції цього року в 0,3 відсоткового пункту. Останній прогноз НБУ інфляції на цей рік – 14,8%.

Згідно з даними Держстату, за підсумками травня інфляція в Україні в річному виразі знизилася до 15,3%.

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related

ВСУ хотят заменить треть пехоты роботами: The Independent раскрыл план

Украинские Силы обороны стремительно наращивают использование наземных роботов и...

Прогноз погоды в Харькове на 25 апреля 2023 г.: весенние изменения и комфортные температуры

Сегодня, 25 апреля, Харьков встречает нас достаточно прохладным утром,...

Россияне атаковали Сумскую область: в регионе повреждены дома и инфраструктура

Что известно о последствиях атаки на Сумскую область? Россияне...