Як дохід впливає на бажання повернутись в Україну — пояснює директор Міжнародного республіканського інституту

Date:

Директор Міжнародного республіканського інституту (IRI) в Україні Майкл Дракман в інтерв'ю NV пояснив, як рівень доходу впливає на бажання українців за кордоном повернутись на батьківщину.

«Ті, хто має вищий рівень доходу, кажуть, що планують повернутися, тому що вони насолоджувалися гарною якістю життя в Україні до війни. Тому вони планують повернутися, коли війна закінчиться. Ті, хто має нижчий рівень доходу, не планують повертатися. Ця нова можливість бути в Європі — це краще життя для них, ніж те, яке вони мали раніше», — розповів Дракман в інтерв'ю NV.

Відео дня Читайте також:
Варшава (Фото:Figurniy Sergey / Depositphotos) Найскладніше питання. Скільки українських біженців повернуться з Польщі додому — розповідаємо у двох графіках

Директор IRI також припустив, що якщо провести опитування серед мешканців сіл, кількість тих, хто не планує повертатись в Україну, була б вищаою.

«Міста мають перевагу в тому, що більше їхніх мешканців все ще планують повернутися, і саме тому так важливо, щоб міста мали свої стратегії розвитку, плани, і щоб ці плани працювали разом з планами уряду України, і щоб Міністерство закордонних справ робило ці плани доступними для українців закордоном», — сказав він.

Біженці з України в ЄС

Європейський союз активував механізм тимчасового захисту для українців 4 березня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і автоматично продовжив його на один рік. Минулого року країни ЄС ухвалили рішення про продовження цього режиму до березня 2025 року.

9 травня віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що ЄК погодила продовження статусу тимчасового захисту для українців у ЄС.

Читайте також:
Дмитро Кулеба (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko) «Необхідно працювати, аби вони залишались українцями». МЗС України готує нову політику щодо біженців — Кулеба

За даними Центру економічної стратегії, наприкінці січня за кордоном через війну перебували 4,9 млн українців. Найбільше — у Німеччині та Польщі. Залишитися за межами України, згідно з дослідженням, можуть до 2,3 млн осіб.

За даними опитування, проведеного у квітні Київським міжнародним інститутом соціології 50% українських біженців, які проживають у Німеччині, Польщі та Чехії, заявили, що не повернуться назад в Україну.

Рівно половина респондентів заявила про готовність колись повернутися в Україну, якщо для цього будуть відповідні умови. Серед таких умов вони назвали нормальну роботу критичної інфраструктури (34%), безпеку (34%), житлове питання (26%) та завершення повномасштабного вторгнення РФ (26%).

Водночас у КМІС зазначають що «враховуючи відповіді респондентів на запитання щодо інтересу до України, зазначена оцінка скоріше є оптимістичним сценарієм у поточних умовах».

Редактор: Анастасія Одінцова Читати далі

Share post:

Subscribe

Популярное

Другие новости
Related