Україна долучилася до програми «Цифрова Європа» — з бюджетом 7,5 млрд євро на розвиток IT-сектору

4

ua digital eu programm

Україна та ЄС підписали одразу п’ять угод про співпрацю у різних сферах в межах дворічного плану інтеграції до Європейського Союзу.

Один з документів — угода про участь України в програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027) — є частиною цифрового безвізу з ЄС. Програма «Цифрова Європа» має бюджет у 7,5 млрд євро для розвитку проєктів за п’ятьма напрямками.

Починаючи з цієї осені та до 2027 року, українські компанії зможуть подати заявки, щоб отримати фінансування. На фінансування проєктів за вказаними та доступними для України напрямами Програми передбачено близько 6 млрд євро. Їх виділятимуть протягом 7 років.

Всього для України доступно чотири основні напрями, у яких можна отримати фінансування:

  • Високопродуктивний комп’ютинг — 2,2 млрд євро. Сюди можуть податися проєкти, які обчислюють великі масиви даних для рішень у сфері економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості.
  • Штучний інтелект, дані та хмарні послуги — 2,1 млрд євро. Сюди можуть податися проєкти, які створюють продукти на базі штучного інтелекту для полегшення роботи підприємств, держадміністрацій або дослідницьких установ.
  • Цифрові навички – 580 млн євро. Сюди можуть податися проєкти, які створюють можливості для набуття нових навичок у сфері IT.
  • Використання цифрових технологій в економіці та суспільстві — 1,1 млрд євро. Cюди можуть податися проєкти, які впроваджують цифровізацію у бізнесі або у сфері електронного урядування, охорони здоров’я, навколишнього середовища, освіти та культури, технологій Smart City.
  • Кібербезпека (напрям закритий для держав не членів ЄС).

Участь країн у Програмі передбачає сплату внесків. Але ЄС звільнив Україну від їх сплати у 2021-2022 роках та надав знижку 95% на фінансові внески протягом 2023-2027 років. Восени на сайті Digital Europe будуть доступні нові робочі програми, конкурсні пропозиції та деталі, як подати заявки на участь у програмі.

Інші чотири угоди стосуються співпраці у митній, податковій та бюджетній сферах:

  • Угода про участь України в програмі ЄС для співробітництва в митній сфері — з 1 жовтня запрацює митний безвіз із ЄС, а ця угода дозволяє України приєднатися до програми співробітництва в митній сфері з бюджетом майже 1 млрд євро. Це дозволить підвищити кваліфікацію українських митників, брати участь у розробці та використанні європейських електронних систем.
  • Угода про участь України в програмі ЄС щодо співпраці у податковій сфері Fiscalis — державна податкова служба України зможе обмінюватися досвідом та даними з ЄС. Це також дає можливість використовувати сучасні європейські ІТ-системи у галузі оподаткування.
  • Угода про надання Україні бюджетної підтримки на 500 млн євро — кошти спрямують на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, а також на підтримку малих фермерів, аби вони змогли продовжувати та розвивати свою справу.
  • Угода, завдяки якій Єврокомісія збільшує бюджет на гранти для України на 122 млн євро — це дозволить забезпечити фінансування пріоритетних для України проєктів та прискорити їх отримання завдяки тому, що гранти можуть надаватися напряму органам державної влади, місцевого самоврядування та громадським організаціям.

Apple event 20 apr 2021
Предварительные цены на Apple AirTags, Apple TV 4K, iMac и iPad Pro весны 2021 года в Украине Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Украинские пользователи Viber чаще всего используют смартфоны компании Xiaomi Razer Tartarus Pro
NielsenIQ: средний возраст геймеров в Украине — 31, самая популярная игра — WoT, а платформа — смартфон Nokia 9 PureView
Смартфон Nokia 9 PureView с камерой из пяти модулей оценили в 20 999 грн