Топ корисних додатків для організації онлайн навчання

9

Навчання в режимі онлайн стало вже звичним. Спочатку такий формат занять був викликаний пандемією, а з 24 лютого основною причиною є повномасштабна війна в Україні. Проте наразі є багато різних застосунків, які допомагають вчителям та викладачам організовувати уроки якісно, по функціям та призначенню вони діляться на:

 • програми для відеоконференцій – для комунікації з класом;
 • онлайн-дошки – дозволяють розв’язувати практичні завдання;
 • сервіси для зберігання документів з можливістю надання доступу іншим людям;
 • додатки для проведення тестів та навчальних ігор.

Деякі з них треба встановлювати на свої ноутбуки чи мобільні пристрої, але є й веб-застосунки, інсталяція яких не потрібна.

photo learning online

Підготовлено за підтримки онлайн-школи Ізіскул

Програми для відеоконференцій

Головною складовою онлайн-навчання є платформа, яка забезпечує комунікацію викладача з класом. Вона повинна мати достатній набір інструментів для спілкування та обміну інформацією, бути простою у використанні та доступною. Цим вимогам на сьогоднішній день відповідають наступні програми:

 • Zoom

Ця платформа має наступні інструменти: дошку для записів, чат, можливість трансляції емоджі «піднята рука». В учителя є опція вимкнення звуку у других учасників. Урок можна записати.

 • Microsoft Teams

На цій платформі теж є опція трансляція, дошка, чат та «піднята рука». Ще її відрізняє можливість робити протягом заняття міні конспект, функція створення групи класу для поширювання завдань та комунікації.

 • Skype

Ця програма теж містить весь необхідний для онлайн-уроків набір опцій: чат, трансляцію екрану, можливість змінювати фон, надсилати фото чи відео, підключати субтитри.

Крім перелічених платформ, можна також користуватися сервісом Hangouts від Google, але в нього дуже невеликий набір опцій, чи Webex, який по функціям трохи нагадує Zoom, але в ньому немає дошки та можливості вимикати звук учням.

photo 2 appstore

Онлайн-дошки: топ популярних додатків

Такі програми дозволяють писати на віртуальній дошці так, щоб інформацію бачили всі учасники конференції.

 • Classroomscreen

Безкоштовна дошка з великим набором інструментів і опцій. В цій програмі реалізований мультимовний інтерфейс, є таймер часу для контролю виконання завдання, зручна система сповіщень для вчителя, вибір рівня шуму тощо.

 • NoteBookCast

Це проста в використанні програма, яка доступна безкоштовно. Тут крім основних опцій (написання тексту і малювання), є ще функція лазерної указки, відключення дії олівця, завантаження скріншоту. Проте, програма не підтримує голосовий зв’язок, і має обмеження по кількості учасників – до 10.

 • Twiddla

Ця дошка має багато корисних опцій для спільної роботи: написання тексту з можливістю форматування і формул, геометричні параметри, віджети, вбудовування документів, чат та підтримку голосового зв’язку. Інтерфейс зрозумілий, для роботи не потрібна реєстрація, достатньо надіслати учням посилання, яке генерує система для вчителя.

Ще можна користуватися другими онлайн-дошками, наприклад, Miro, Awwap, IDroo тощо. Вони теж мають необхідні інструменти для виконання завдань чи розв’язування задач по різним предметам.

Додатки для геймеризації навчання

Такі програми дають можливість створювати інтерактивні завдання, тести та ігри для навчання чи повторення матеріалу.

 • Kahoot

В цьому додатку можна створювати цікаві тексти, питання з підбором картинок чи відео. Є опція підрахунку вірних відповідей та створення рейтингу гравців.

 • На урок

На цій платформі теж можна створювати різні тести або користуватися готовими з бібліотеки.

 • Quizlet

Це додаток-гра для повторення та перевірки знань термінів.

Ще для організації онлайн-навчання вчителям корисні будуть і другі додатки – для створення презентацій (Canva чи Prezzi), для поширення завдань та взаємодії з батьками учнів (ClassDojo, Google Classroom). Сучасні технології дозволяють педагогам працювати дистанційно, навіть якщо довелося виїхати. Спеціальні додатки допомагають забезпечити комунікацію з учнями та надають змогу якісно проводити навчання онлайн.


Главные новости hi-Tech недели 22 октября 2017
Использование смартфона Huawei P10
Украинская презентация топовых смартфонов Huawei P10 и P10 Plus
Leica Q2 Monochrom
Камера Leica Q2 Monochrom для черно-белой фотосъёмки стоит $6000
Leica SL2-S
Leica SL2-S — новая полнокадровая беззеркалка стоимостью $4900