Звірства окупантів в Ізюмі: МЗС Чехії закликало якнайшвидше створити міжнародний трибунал зі злочину агресії

2

В уряді Чехії, яка зараз головує в ЄС, закликала створити спеціальний міжнародний трибунал після виявлення масового поховання в Ізюмі, де росіяни катували й вбивали українців під час окупації міста.

Глава Міністерства закордонних справ Ян Ліпавський заявив, що після побаченого Прага виступає за покарання всіх воєнних злочинів, скоєних російськими військовими.

«У XXI столітті такі напади на цивільне населення є немислимими та огидними. Таке не можна залишати поза увагою. Закликаю до якнайшвидшого створення спеціального міжнародного трибуналу, який переслідуватиме злочин агресії», — написав він у Twitter.

Russia left behind mass graves of hundreds of shot and tortured people in the Izyum area. In the 21st century, such attacks against the civilian population are unthinkable and abhorrent. We must not overlook it. We stand for the punishment of all war criminals. #StandwithUkraine

— Jan Lipavský (@JanLipavsky) September 17, 2022

Нагадаємо, раніше MyKharkov.info повідомляли, що біля звільненого Ізюма, що на Харківщині, виявили масове поховання військових ЗСУ. Пізніше стало відомо, що виявлено масове поховання на понад 440 тіл.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив, що на місці масових поховань людей у деокупованому Ізюмі на Харківщині виявлено щонайменше 450 могил.

Кількість загиблих в деокупованому Ізюмі на Харківщині може перевищувати Бучанську трагедію, заявив Уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що у масовому поховані під Ізюмом знайдені тіла військових ЗСУ, яких можливо катували.

За інформацією голови ХОВА Олега Синєгубова, серед тіл, які були ексгумовані в Ізюмі, 99% з ознаками насильницької смерті.

У перший день ексгумації поблизу звільненого міста Ізюм на Харківщині розкопали 22 загиблих цивільних і 17 військових Збройних сил України з братської могили.

У Сполучених Штатах, Європейському Союзі та низці країн Європи відреагували на масові поховання в Ізюмі на Харківщині, які знайшли після деокупації.

Компанія Maxar Technologies опублікувала супутникові знімки, зроблені поблизу звільненого від російсько-окупаційних військ міста Ізюм Харківської області. На них зафіксоване масове поховання.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відреагував на повідомлення про виявлення масових поховань в Ізюмі на Харківщині після його звільнення від окупантів.

Запись Звірства окупантів в Ізюмі: МЗС Чехії закликало якнайшвидше створити міжнародний трибунал зі злочину агресії впервые появилась Мой Харьков.