Минулого тижня начальник Генерального штабу Франції Тьєррі Буркхард надіслав лист до США та у близько десяти європейських країн, включаючи Великобританію, Польщу, Нідерланди, три країни Балтії, Данію та Швецію, у якому він запросив відповідні уряди взяти участь у навчальній місії в Україну в рамках багатонаціональної коаліції, повідомляє Welt am Sonntag.

Видання пише, що федеральний уряд Німеччини такого листа не отримав, і, за даними журналістів, під час внутрішніх переговорів протягом останніх тижнів представники Німеччини давали зрозуміти, що німецькі солдати не братимуть участі в навчальній місії. Welt зазначає, що про відмову взяти участь в цій коаліції заявляли також Сполучені Штати, але вони все одно отримали листа.

Відео дня Читайте також:
Графіті в Парижі (Фото:Скриншот відео BFM TV) «Французькі солдати в Україні». У Парижі затримали трьох громадян Молдови за провокаційні написи, пов’язані з війною

Брюссельські дипломати стверджують, що Макрон все ще намагається здійснити тренувальну місію під егідою вже наявної Місії ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM). Для цього необхідно було б змінити її мандат. Хоча це цілком можливо, у Брюсселі є опір ідеям з Парижа: більшість країн ЄС були б проти навчання в Україні, стверджує Welt.

Уряди Німеччини, Італії та Іспанії, наприклад, побоюються, що навчання на місці може становити значний ризик ескалації та глибше втягнути Захід у війну в Україні, а Угорщина на зустрічі міністрів оборони ЄС наприкінці травня наголосила, що Україна більше не має реальних шансів виграти війну, сказано у статті.

Водночас у дипломатичних колах ЄС також говорили про те, що з військової точки зору безперечно є вагомі причини навчати українських військових у їхній власній країні. Тоді навчання було б більш пристосованим до потреб українських військових, і їмм не потрібно було б для нього залишати свою країну.

Плани Макрона відправити в Україну західних військових інструкторів

7 червня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж планує створити коаліцію партнерів, готових відправити в Україну своїх інструкторів.

Читайте також:
Військові (Фото:chaikong2511/pexels) Інструктори з Франції вже перебувають в Україні: французький полковник розкрив їхню роль

Цього ж дня газета Politico повідомила, що президент Франції Еммануель Макрон під час нещодавньої телефонної розмови з американським колегою Джо Байденом запропонував відправити західні війська в Україну для навчання українських військовослужбовців, але Байден не погодився.

6 червня Макрон заявив, що хоче сформувати в Україні «французьку бригаду» солдатів, навчених і екіпірованих Францією.

У Міноборони України перед цим казали, що дискусії про відправлення в Україну французьких інструкторів ще тривають.

Раніше газета The Wall Street Journal повідомляла, що в лютому Еммануель Макрон провів конфіденційні переговори з президентом США Джо Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцом, сподіваючись змінити стратегію Заходу у війні в Україні та підштовхнути союзників до жорсткішого підходу до Росії.

Редактор: Анастасія Одінцова Читати далі