Автор: Максим Бутченко

В ГУР розповіли NV про головні особливості невидимої хакерської війни проти росіян, яка точиться в інтернеті.

З початку повномасштабного вторгнення фахівці української воєнної розвідки провели більше півсотні кібероперацій на території Російської Федерації. При цьому росіяни дуже невдало захищаються від подібних віртуальних нападів.

Відео дня

Про це NV розповіли в ГУР МО.

Фахівці воєнної розвідки наголосили, що є декілька типів кібероперацій, які проводить їх угрупування.

Перші спрямовані на пошук та отримання секретної інформації щодо сил та засобів ворога, їх розташування та кількості особового складу та техніки. Також розвідників-хакерів цікавлять підприємства військово-промислового комплексу країни-агресора, — дані про них допомагають розуміти можливості росіян щодо виробництва воєнної продукції та забезпечення нею окупаційної армії.

На даний час українські хакери, запевнили у воєнній розвідці, таємно вилучили декілька терабайтів даних про ворога. Вони накопичуються, аналізуються та використовуються ГУР, СБУ та ЗСУ «для нанесення ураження ворогу».

Також фахівці воєнної розвідки займаються іншим типом кібероперацій, ціль яких — пошкодити та знищити обладнання ворога для передачі інформації або для підтримки фінансово-економічної діяльності окремих установ чи компаній.

В ГУР додали, що їх угрупування проводить від трьох-чотирьох кібероперацій на місяць, — все залежить від результатів пошуку та дорозвідки цілей.

Найбільш поширений варіант захисту росіян від дій гурівських хакерів — це так званий «геоблок», тобто фізичне відключення обладнання від всесвітньої мережі. Але цей «перехід на чебурнет», запевнили в воєнній розвідці, ворогові не допомагає.

Читати далі