За найгіршого сценарію, наступної зими українці можуть проводити без світла і теплопостачання до 20 годин на добу. Про це повідомили у ДТЕК, пише BBC.

Там зазначили, що такі тривалі відключення можливі у разі, якщо Росія продовжить атакувати українські електростанції.

Читайте також: Ситуація з розподілом обмежень електроенергії між регіонами покращується — керівник Yasno

Як пише BBC, частково проблема полягає у тому, що електростанції важко і дорого ремонтувати.

Відео дня

Директорка з комунікацій національної енергетичної компанії Укренерго Марія Цатурян заявила, що на ремонт деяких електростанцій знадобляться роки, а інші, можливо, ніколи вже не відновлять.

Перший заступник глави Міненерго Юрій Власенко заявляв, що в Україні з 8 червня в тестовому режимі запрацює новий порядок застосування графіків відключень світла, що дасть можливість скоротити кількість годин без електроенергії для населення.

Читайте також:
Вимкнення світла в Харкові, 16 травня (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko) «Чарівних паличок не існує». Експерт розповів, через скільки років припиняться відключення світла

У Міненерго також повідомляли, що в Україні ввели в експлуатацію енергоблок однієї з АЕС потужністю 1000 МВт, який завершили ремонтувати на десять днів раніше, ніж очікували.

Дефіцит в енергосистемі та графіки відключень світла в Україні

За період з 22 березня країна-агресор Росія здійснила шість ракетно-дронових атак по енергосистемі України. Через пошкодження українські електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до атак, заявили в Укренерго.

З 14 травня в усіх областях України ввели контрольовані аварійні відключення світла через значний дефіцит електроенергії.

20 травня Укренерго заявила, що в Україні через російські обстріли пошкоджено всі великі тепло- і гідроелектростанції.

Інфографіка: NV

Компанія закликала споживачів перенести використання потужних електроприладів на денні години — з 11:00 до 17:00.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Росія зруйнувала 50% української спроможності генерації електроенергії, 73% великих ТЕС не працюють через сильні пошкодження і руйнування.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, ситуація значно гірша, ніж у 2022−2023 роках.

Редактор: Вікторія Горьова Читати далі