Автор: Кіра Борисіхіна
Вчені з Прітцкерівської школи молекулярної інженерії Чиказького університету (PME) розробили новий метод, що оптимізує вилучення літію з розбавлених джерел, таких як морська вода і ґрунтові води.
Це відкриття може істотно знизити екологічні витрати і підвищити ефективність видобутку літію, необхідного для виробництва літій-іонних акумуляторів, що особливо важливо на тлі стрімкого зростання попиту на електромобілі.
Відео дня Читайте також:
Ще одне. У США знайшли величезне джерело літію
Під час дослідження, опублікованого в журналі Nature Communications, команда під керівництвом доцента Чонг Лю продемонструвала, як певні частинки фосфату заліза здатні ефективно витягувати літій зі слабких розчинів. Вчені синтезували частинки фосфату заліза олівіну різних розмірів і використовували їх для створення електродів, здатних витягувати літій. Вони виявили, що занадто великі або занадто маленькі частинки схильні вбирати більше натрію, що погіршує чистоту витягнутого літію.
«Існує золота середина, де кінетика і термодинаміка віддають перевагу літію, а не натрію», — зазначив Чонг Лю. Це відкриття важливе для комерціалізації електрохімічної екстракції літію, оскільки передбачає необхідність створення частинок олівіну-залізо-фосфату ідеального розміру.
Читайте також:
Видобуток і переробка. Хіміки створили революційний метод вилучення літію з різних джерел
Автори дослідження вважають, що правильний вибір методів синтезу, що враховує бажаний розмір частинок, дасть змогу розробити метод, що знизить вплив видобутку літію на навколишнє середовище і забезпечить стабільні поставки цього важливого мінералу. Серед авторів роботи також значаться Еморі Аподака, Суїн Чой, Пітер Дж. Енг та інші дослідники з Чиказького університету, Технологічного інституту Іллінойсу і Аргоннської національної лабораторії.
Цей інноваційний метод може стати ключем до задоволення зростаючого світового попиту на літій, надаючи можливість видобувати його з більш широко поширених і екологічно чистих джерел.
Читати далі