Європейська народна партія після перемоги на виборах до Європарламенту будуватиме «широку більшість для сильної Європи» з проєвропейськими та проукраїнськими силами.

Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Брюсселі після оголошення попередніх результатів виборів, повідомляє Укрінформ.

Вона також подякувала виборцям за довіру.

Відео дня

«Дякую виборцям за довіру. Сьогодні — хороший день для Європейської народної партії. Ми виграли європейські вибори. Нині ми є найсильнішою партією, і основою для стабільності. Я вдячна виборцям, які визнали наше лідерство протягом минулих п’яти років», — заявила фон дер Ляєн.

Вона також підкреслила, що вдалося зберегти єдність у Європі.

Читайте також:
Жозеп Боррель (Фото:REUTERS/Валентин Огіренко) Росія посилила інформаційні операції перед виборами до Європарламенту — глава дипломатії ЄС

«Ці вибори надіслали нам два послання. Перше — є більшість у „центрі“ для сильної Європи, і це критично важливо для стабільності. Цей „центр“ збережено. Але також є правдою, що екстремально ліві та праві отримали підтримку. Саме тому ці результати означають величезну відповідальність для партій, які перебувають у „центрі“. Ми можемо мати розбіжності в різних пунктах, але ми всі зацікавлені в стабільності, ми всі хочемо бачити сильну та ефективну Європу», — заявила він.

Фон дер Ляєн також зазначила, що протягом усієї компанії напружено працювала, щоб сформувати політичну більшість проєвропейських сил. Саме тому ЄНП негайно розпочне роботу з великими політичними сім'ями з близькими платформами, серед яких — Європейські соціалісти та демократи (S&D) та Оновлюючи Європу (Renew Europe).

«Я завжди говорила, що хочу побудувати широку більшість для сильної Європи. Я демонструвала протягом мого першого мандата, чого може досягати сильна Європа. Моя мета — продовжувати рухатися цим шляхом із тими силами, які є проєвропейськими, проукраїнськими, виступають за верховенство права. Уже завтра ця робота розпочнеться знову», — додала вона.

9 червня в Євросоюзі відбувся заключний день голосування на виборах до Європейського парламенту. За попередніми підсумками, проходить більше ультраправих і консерваторів.

Вибори до Європарламенту — що відомо

Вибори до Європарламенту 2024 року — це десяті подібні вибори з 1979 року і перші після Brexit, виходу Великої Британії зі складу ЄС.

Європейський парламент — єдиний у світі міжнаціональний парламентський орган, який обирається прямим голосуванням.

Європарламент переобирають кожні п’ять років, він відіграє важливу роль у розробці законодавства ЄС, впливає на формування політики Євросоюзу та фінансові пріоритети ЄС. Це один із трьох головних органів ЄС — разом із Єврокомісією (виконавча інституція, що пропонує та реалізує законодавство ЄС) та Європейською радою (вищий політичний орган ЄС, об'єднує голів держав та урядів усіх країн Європейського Союзу).

Редактор: Євгеній Василенко Читати далі