Голова Офісу президента Андрій Єрмак після розмови з угорським прем'єром Петером Сійярто заявив, що комунікація між країнами «відбувається за планом».

Про це повідомили на сайті Офісу президента у п’ятницю, 3 травня.

Як йдеться у повідомленні, вони обговорили ключові питання українсько-угорських відносин, а також «запланували подальші кроки для розвитку співпраці».

Відео дня Читайте також:
Петер Сіярто (Фото:John Thys/Pool via REUTERS) Угорщина готова відкрито обговорювати співпрацю з Росією у секторах, де немає санкцій — Сіярто

«Андрій Єрмак і Петер Сіярто наголосили на важливості постійного особистого контакту задля знаходження взаємовигідних рішень і розв’язання двосторонніх питань», — додали в ОП.

Українсько-угорські війдносини — що відомо

11 січня очільник МЗС Угорщини прибув з візитом в Ужгород. Там він зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та главою Офісу президента Андрієм Єрмаком

Кулеба після зустрічі розповів, що переговори тривали понад шість годин. Також він додав, що українська та угорська сторони домовилися врегулювати питання про права нацменшин. Спеціальна комісія через 10 днів представить повний список невирішених питань.

Сіярто неодноразово звинувачував Україну в нібито «утисках прав нацменшин» на Закарпатті, заявляючи, що країна всіляко блокуватиме співробітництво України та НАТО, доки це питання не буде вирішено.

7 листопада 2023 року Кулеба заявив, що Угорщина «принципово просуває питання нацменшин саме в угорському баченні».

Читайте також:
Віктор Орбан (Фото:REUTERS/Marton Monus) Таємниця Будапешта. Чому за останні роки Орбан різко змінив ставлення до України, а ще в 2016-му з розмахом зустрічав Гройсмана

10 грудня Зеленський коротко поспілкувався з Орбаном на церемонії інавгурації нового президента Аргентини Ха’вєра Мілея.

19 грудня Зеленський сказав, що ніколи не розмовляв з Орбаном про припинення вогню або переговори з російським диктатором Володимиром Путіним.

21 грудня Орбан заявив, що отримав від президента України запрошення і прийняв його. За словами Орбана, президент України запропонував йому «провести переговори».

«Я сказав йому, що буду до його послуг. Нам залишається тільки прояснити одне питання: про що», — зазначив Орбан.

Редактор: Христина Піцуряк Читати далі