Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем, якого називають одним з «яструбів» Республіканської партії, припускає, що вже влітку 2024 року Збройні сили України матимуть шанс повернути собі ініціативу на полі бою.

Таку думку він висловив в інтерв'ю CBS News, наполягаючи на тому, що влада США має перейти від обмеженої до максимальної допомоги Україні, а також конфіскувати та передати Киву 300 млрд доларів російських активів, а не лише відсотки з них.

Відео дня

«Настав час дати їм F-16, дозволити їм літати на літаках, дозволити використовувати [західну] далекобійну артилерію, щоб вражати цілі всередині Росії. Переслідувати активи Путіна, де б вони не були, по всьому світу. Перейти в наступ. Я думаю, що цього літа Україна відновить військовий імпульс [на полі бою]», — наголосив Грем.

Він підкреслив, що досі американська допомога Україні була «повільною» та «нерішучою». «Але якби ми взялися за активи, якими Путін володіє по всьому світу, забрали б його гроші, вкрадені в російського народу, і допомогли б жертвам в Україні — я думаю, це зробило б великий внесок у припинення цієї війни», — переконаний сенатор.

Ліндсі Грем, який має звання полковника, також заявив, що підтримує ідею Володимира Зеленського про те, щоб задля прискорення навчань українських військових західні фахівці могли навчати їх на території України. Сенатор також нагадав, що ЗСУ втратили імпульс у війні як через затримку зброї з боку США, так і «через бездіяльність Білого дому».

Грем підтвердив, що мав розмову із Зеленським у Франції на полях міжнародних урочистостей з нагоди 80-річчя висадки в Нормандії. Він розповів, що найбільшим побажанням Зеленського була передача Україні заморожених російських активів.

«Від самого початку адміністрація Байдена не запровадила санкції перед вторгненням, щоб стримати Путіна. Вони не дали Україні зброю на початку, щоб стримати Путіна. Але тепер у нас є шанс перезапустити цю війну, оскільки у них [в України] є зброя. Чого він найбільше хотів [Володимир Зеленський] — щоб ми взялися за російські активи по всьому світу, забрали гроші з суверенних фондів Росії та віддали їх Україні», — розповів Грем про свою нещодавню зустріч із Зеленським у Нормандії. Сенатор нагадав, що Європі нині замороженні «300 мільярдів доларів російських суверенних активів, які ми повинні конфіскувати та віддати Україні».

«У нас в Америці є російські гроші, які ми повинні конфіскувати. Ми повинні зробити Росію державою-спонсором тероризму відповідно до законодавства США. Коли я запропонував це президенту Зеленському, він засвітився, як новорічна ялинка. Зробити Росію державним спонсором тероризму за американським законодавством було б дуже сильним ударом для Росії», — резюмував Грем. Водночас він визнав, що адміністрація Джо Байдена навряд чи зважиться на таке рішення.

Окремо Ліндсі Грем наголосив, що якщо США допоможуть Україні виграти війну зараз, то офіційний Київ може стати для Вашингтона «найкращим діловим партнером, про якого ми коли-небудь мріяли». «Це дуже велика справа — чим закінчиться війна в Україні. Давайте допоможемо їм виграти війну, яку ми не можемо дозволити собі програти. Давайте знайдемо вихід з цієї війни. Дозволити Путіну захопити 10 або 12 трильйонів доларів за вкрай важливі корисні копалини [якими володіє Україна], якими він поділиться з Китаєм — це просто безглуздо», — додав Грем.

Редактор: Інна Семенова Читати далі