Автор: Марія Ївженко

В українському інформпросторі знову обговорюють блокування месенджера Telegram. Чи можливо це технічно та як заробляють гроші на платформі російського походження?

Telegram без попередження тимчасово заблокував ряд ботів, які використовували українські урядові організації, зокрема спецслужби. Через них збирають дані, які допомогають протидіяти військовій агресії РФ проти України.

Відео дня Читайте також:
Засновник Telegram заявив, що месенджер блокуватиме акаунти і боти, «які збирають координати для завдання цільових ударів» (Фото:REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo) Заблокувати, щоб розблокувати. Як Telegram нібито «помилково» паралізував українські чат-боти, що збирали дані про окупантів — головне

29 квітня — менше ніж через добу — Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив про відновлення роботи цих ботів. Але це стало новим приводом для поновлення дискусії про роботу платформи, заснованої росіянином Павлом Дуровим.

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив, що одразу після неочікуваного блокування ресурсів ГУР і СБУ ряд реальних акаунтів, а також ботів почали намагатися пояснити блокування критикою проти Telegram.

Читати далі