В Україні закон про демобілізацію депутати почнуть обговорювати через 2−3 місяці, заявив голова парламентського комітету з нацбезпеки Олександр Завітневич в інтерв'ю BBC Україна.

Він зазначив, що за результатами мобілізації можна говорити про терміни демобілізації.

Відповідаючи на запитання про те, які строки демобілізації можуть бути прописані в майбутньому законі, голова комітету, спираючись на міжнародні дослідження, пояснив, що досвід минулих воєн показав, що людина може воювати до одного року.

Відео дня

«Під час поїздок на фронт ми бачили, що воювати понад два роки — це дуже важко. Тим паче деякі бригади через різні причини не мали можливості зробити повноцінну ротацію», — розповів Завітневич.

Вилучення норми про демобілізацію із законопроєкту про мобілізацію

11 квітня стало відомо, що норму про демобілізацію вилучили із законопроєкту про мобілізацію.

За відповідне рішення проголосували 227 депутатів.

Співголова партії Європейська Солідарність Ірина Геращенко зазначила, що два голоси депутатів від партії Батьківщина стали вирішальними для позбавлення військовослужбовців права на звільнення з військової служби.

Виключення положення про демобілізацію та ротацію військових за день до того ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читайте також:
Українські військові (Фото:Radio Free Europe/Radio Liberty/Serhii Nuzhnenko via REUTERS) «Ми боремося за майбутнє». Командир 93-й ОМБр Холодний Яр виступив проти демобілізації до завершення війни

Згодом парламентський комітет з питань нацбезпеки і оборони рекомендував розробити новий законопроєкт про демобілізацію протягом восьми місяців.

11 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію № 10449. За відповідне рішення проголосували 283 нардепи. 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, а наступного дня його було опубліковано. Закон набуде чинності 18 травня.

13 квітня спікер Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що законопроєкт про демобілізацію можуть внести до парламенту в «найближчі місяці».

Редактор: Євгеній Василенко Читати далі