Внаслідок нічної атаки безпілотників 1 травня на Рязанському нафтопереробному заводі у Росії горіла установка первинної переробки нафти.

Про це повідомляє російський паблік Astra із посиланням на власні джерела.

Співрозмовники Astra підтвердили, що сьогодні вночі безпілотники атакували Рязанський НПЗ. Один з БПЛА упав на території заводу, унаслідок чого загорілася ЕЛОУ-АВТ — установка первинної переробки нафти.

Відео дня

Постраждалих нібито немає.

Установки первинної переробки є найважливішими елементами нафтопереробних заводів. Їх виготовляють індивідуально під потреби підприємства, а ціни сягають десятків мільйонів доларів.

Принцип роботи установок схожий: вони необхідні для розділення нафти на фракції за допомогою тиску, температури, каталізаторів в ректифікаційних колонах.

Інфографіка: NV

Удар по Рязанському НПЗ 1 травня: що відомо

Атака на Рязанський нафтопереробний завод (НПЗ) у ніч проти 1 травня була спецоперацією Головного управління розвідки Міноборони України, повідомили джерела агентства РБК-Україна в спецслужбах. Вони підтвердили ураження НПЗ.

Уночі російські пабліки повідомляли, що внаслідок атаки БПЛА на заводі спалахнула сильна пожежа та публікували відповідні відео.

Губернатор Рязанської області Павло Малков визнав, що регіон зазнав атаки БПЛА і заявив про збиття одного безпілотника.

Міноборони РФ заявляло, що сьогодні вночі загалом було нібито перехоплено шість українських дронів.

13 березня 2024 року вже повідомлялося про удар по Рязанському НПЗ, який є найбільшим заводом Роснефти. Тоді зупинили свою роботу дві установки первинної переробки нафти, повідомило Reuters з посиланням на джерела. Завод переробляє близько 4,6% загального обсягу нафти у Росії, значна частина його продукції експортується. Потужність цього НПЗ складає 17,1 млн т нафти на рік.

З кінця січня Україна регулярно завдає ударів по нафтопереробних заводах у Росії далекобійними дронами. Загалом Служба безпеки здійснила щонайменше 13 успішних атак на російські НПЗ, заявляв голова СБУ Василь Малюк. За його словами, завдяки цьому видобуток і переробка нафти в РФ скоротилися на 12%.

30 квітня Politico повідомив, що в Росії внаслідок атак безпілотників по нафтопереробних заводах закінчується запас бензину. Зазначається, що ціни на дизельне пальне для російських споживачів різко зросли. Лише за останній тиждень вони підвищились майже на 10%. Ціни на бензин також зросли більш ніж на 20% з початку року, пише Politico.

Інфографіка: NV Редактор: Інна Семенова Читати далі