Керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська в інтерв'ю Radio NV заявила, що в Україні з політичних причин була провалена мобілізація.

«Очевидно, була провалена мобілізація з тих чи інших причин, насамперед політичних. Я вважаю, що для того, щоб її не провалювати, потрібно було більш вдумливо, системно комунікувати зі своїми людьми», — сказала Берлінська в інтерв'ю Radio NV.

Відео дня https://www.youtube.com/watch?v=DZHP6wbP0Ns

Керівниця Центру підтримки аеророзвідки зазначила, що кожна людина хоче розуміти, що якщо вона піде в армію, то буде там застосована згідно своїх навичок і вмінь, отримає якісну підготовку, та адекватне забезпечення, «а не просто „йдіть штурмувати ось цю посадку“».

Читайте також:
Кордон (Фото:ЛБ) Правила перетину кордону можуть змінитися через новий закон про мобілізацію — Держприкордонслужба

Також вона нагадала, що закон про мобілізацію ухвалювали довго.

«І є величезний запит на справедливість в суспільстві. Люди готові йти, але при тому розуміючи, що і політичні еліти точно так само ризикують. Що поруч на передових позиціях будуть і представники сімей політичних еліт, будуть друзі і депутатів, і топчиновників, будуть їхні близькі родичі, і навіть за ротаційним принципом могли бути певні представники влади», — сказала також Берлінська.

Керівниця Центру підтримки аеророзвідки висловила думку, що, хоча казати, що нехай весь парламент чи все Міноборони «йде в окопи» — це популізм, «за ротаційним принципом до 20−30% можна було б давати».

«Тоді б люди бачили чіткі сигнали того, що вся країна розділяє ці ризики порівно, тому що кожна людина хоче жити, і кожна мама хоче, щоб її донька чи син повернулися живим і здоровим», — пояснила вона.

Берлінська констатувала, що через провалену мобілізацію люди на передовій втомлені та виснажені, «деякі вже по два і більше років без ротацій».

Що змінює закон про мобілізацію

Читайте також:
Мобілізація — що зміниться у травні (Фото:Володимир Болєстєв, 38 окрема бригада морської піхоти) Мобілізація в Україні: хто підлягає призову у травні, які фахівці потрібні в ЗСУ та чи відправляють на передову без підготовки

11 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію № 10449. За відповідне рішення проголосували 283 нардепи.

Парламентарії вилучили із законопроєкту положення про демобілізацію військових через 36 місяців служби без додаткових рішень Ставки верховного головнокомандувача.

Закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням:

  • особи з інвалідністю (на військову службу за контрактом);
  • особи, звільнені з полону;
  • особи віком до 25 років, які пройшли базову загальну військову підготовку або базову військову службу.

Читайте також:
Українські військові на навчаннях (Фото:93-тя ОМБр Холодний Яр/Facebook) «Ухилянти без мотивації — баласт в ЗСУ». План влади не працює. Потрібен рекрутинг, а не примус — Гайдай

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років). Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть у добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного або резервіста.

Усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 60 днів із моменту набуття законом чинності уточнити:

  • адреса проживання,
  • номери засобів зв’язку,
  • адреси електронної пошти,
  • інші персональні дані.

Редактор: Анастасія Одінцова Читати далі