Вальпургієва ніч вважається одним з цікавих та містичних свят в країнах Центральної та Північної Європи, яке святкується, між зимою й літом.

Що таке Вальпургієва ніч

Вальпургієва ніч в Україні щорічно святкується 30 квітня. Вважається, що ця назва походить від святої Вальпургії, монахині, що зробила значний внесок у християнізацію Східної Європи. Вальпургієва ніч має стародавнє коріння й пов’язана з народними віруваннями Середньовіччя. Цю ніч вважають часом, коли межа між живими та померлими стає тоншою, дозволяючи душам померлих тимчасово повертатися до світу живих. Це свято наповнене таємницями і незвичайними подіями, тому воно має особливе місце в українській культурі.

Відео дня

Вальпургієва ніч: традиції в Україні

Українські традиції, пов’язані з Вальпургієвою ніччю, багаті на старовинні обряди, які передаються з покоління в покоління. Зазвичай ввечері 30 квітня молодь збирається навколо вогнища, співаючи народні пісні й танцюючи. Це момент, коли люди поринають у світ магії й чарівності, помічаючи навіть ті незрозумілі знаки, які можуть змінити їхнє життя.

Традиційно вогнище гасять, відчуваючи, що зима позаду, а весна насправді розпочалася. Це свято також пов’язане з античними обрядами початку літа й прощення. Воно символізує материнство та природну обнову.

Вальпургієва ніч — це свято, яке додає чарівності та магії, переносить нас у світ казки. В Україні цей день святкують з ентузіазмом і відчутними традиціями, що робить його унікальним.

Як Вальпургієва ніч пов’язана з кельтським святом Бельтайн

У стародавніх кельтів свято Бельтайн, яке святкували 1 травня, було пов’язане з тваринництвом та виведенням худоби на літні пасовища. Головним обрядом Бельтайна було розпалювання багаття на пагорбах. Біля вогню проводилися ритуали друїдів, читалися заклинання та жертви. Ці церемонії мали дві мети:

  1. захист та очищення — щоб оберігати мешканців від грози з блискавками, хвороб, граду, змов, злих чарів;
  2. шанування сил природи і бога Сонця — щоб худоба залишалася неушкодженою, отримати від худоби велике потомство, а на полях — добрий урожай.

Спочатку кельти приносили в жертву людей, потім тварин, а потім (з XIX століття) стали використовувати як дари богам освячений у церкві хліб або пироги.

На думку істориків, саме цієї дати на мітлу сідали відьми і літали над поселеннями, намагаючись перешкодити людям зустріти весну. Саме тому цю ніч почали називати відьмівською. Потім з’явилася назва Вальпургієва через історичну помилку.

Народні прикмети на Вальпургієву ніч

  • Сплетений вінок із зірваного плюща у Вальпургієву ніч вважався магічним, що зробить дівчину красивою у очах її коханого.
  • Зозуля кує — настають теплі дні.
  • Температура ночі в Вальпургієву ніч передбачає тепло чи прохолоду літа.
  • Якщо дощ у цей час, очікуйте доброго урожаю жита.

Що не можна робити у Вальпургієву ніч 2024

  • Традиційно вважалося, що у Вальпургієву ніч краще уникати одягу у чорний колір, оскільки вважалося, що це може призвести до неприємностей чи переслідувань.
  • Крім того, ця ніч вважалася недоречним часом для сварок, лайливих слів та образ, оскільки вважалося, що це може приносити негативну енергію.
  • Згідно із прикметами, у Вальпургієву ніч також краще утриматися від принесення додому квітів бузку, оскільки цей кущ вважався символом печалі та забуття.

Редактор: Альона Дука Читати далі