Український собака на прізвисько Локі став моделлю для пам’ятника Єлизаветі II у Великій Британії, де вона зображена в оточенні своїх улюбленців — трьох коргі.

Про це повідомила BBC Україна.

Скульптор Хайвел Претлі, який зобразив Єлизавету ІІ в оточенні її улюбленців, підтвердив журналістам, що український собака був моделлю королівських тварин.

Відео дня

«Так, цей чудовий коргі був однією з моїх собачих моделей», — сказав він.

Як розповіла власниця собаки Антоніна Кириленко, собаку звуть Лакі. Він народився у 2019 році в київському розпліднику. Антоніна разом з сім'єю переїхала у Лондон у 2020 році.

Читайте також:
Королева Єлизавета ІІ спостерігає за військовим парадом з нагоди її 95-го дня народження у Віндзорському замку (Фото:Chris Jackson / AP) Життя і смерть Єлизавети ІІ. Що переживала, до чого прагнула та чого врешті досягла жінка, яка 70 років була британською королевою

Вона додала, що одного разу її чоловік йшов на роботу з Лакі через один з лондонських парків. Там їх і побачив Претлі.

«Він якраз працював над майбутньою статуєю королеви, мав ескізи і уявляв, що навколо монументу мають бути коргі. Йому сподобався наш пес і він запросив нас у свою майстерню позувати», — розповідає Антоніна.

Жінка зазначає, що у захваті від результату, який «перевищив усі їхні очікування».

Раніше повідомлялося, що висота бронзового пам’ятника 2,1 метр. Його спорудили за кошти меценатів, а вартість статуї — близько 155 тисяч доларів.

Ансамбль пам’ятника складається із безпосередньо статуї королеви Єлизавети в парадному образі, а також статуї трьох домашніх улюбленців королеви — собак коргі, які супроводжували Єлизавету ІІ все її життя.

Редактор: Христина Піцуряк Читати далі