Президент України Володимир Зеленський у середу, 1 травня, повідомив, що Україна вже повністю реалізувала свою частину зобов’язань, щоб у червні почати переговори щодо вступу до Євросоюзу.

«Як і на кожному попередньому етапі інтеграції з Євросоюзом, багато що залежить саме від нашої активності. Україна вже повністю реалізувала свою частину зобов’язань, щоб у червні фактично почати переговори щодо вступу», — сказав президент у вечірньому відеозверненні.

Відео дня

Зеленський додав, що Україна працює над тим, щоб не було затримок або непорозумінь з боку Євросоюзу.

«Цього року маємо втримати ситуацію і досягти нових цілей у кожному зі стратегічних напрямів. Євросоюз, фактичний старт переговорів, наше зближення — це один із таких напрямів», — сказав він.

Вступ України до Євросоюзу

Читайте також:
Володимир Зеленський (Фото:REUTERS/Thomas Peter) Україна готує сім безпекових угод з партнерами, зокрема зі США — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що виконання умов ЄС для початку переговорів є пріоритетом України.

Водночас голова Європейської Ради Шарль Мішель говорив, що Україна може приєднатися до Європейського Союзу у 2030 році.

8 листопада 2023 року Єврокомісія рекомендувала почати переговори про вступ України та Молдови до ЄС.

14 грудня Європейська рада 26 голосами підтримала початок переговорів про членство України в ЄС. Під час голосування прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вийшов із зали.

Єврокомісія 12 березня офіційно представила переговорні рамки щодо вступу України та Молдови до Євросоюзу. Вони встановлюють керівні принципи та основи переговорів про вступ із кожною країною-кандидатом.

Тепер Рада ЄС має розпочати внутрішнє обговорення проєктів і схвалити їх. Після цього держава, яка головує в Раді, представить узгоджену спільну позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з кожною країною, що ознаменує формальний початок переговорів про вступ.

13 березня Зеленський заявив, що сподівається на початок переговорів про вступ України до ЄС у першому півріччі цього року.

Редактор: Єлизавета Кумбер Читати далі