Міністерства фінансів України та Німеччини підписали спільну декларацію про наміри посилити двосторонню співпрацю для підтримки відновлення України після війни. Про це повідомляє Reuters у вівторок, 11 червня.

«Ми хочемо зробити свій внесок зараз, щоб Україна могла взяти курс на майбутнє зростання через відновлення», — зазначив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Відео дня

За його словами, йдеться не лише про фінансові ресурси, а й про розбудову інституційної спроможності для підтримки в Україні приватних компаній та сприяння інвестиціям.

Окрім цього, Міністерство Німеччини доручило Банку розвитку (KfW) оцінити доцільність проєкту з фінансових консультацій для підтримки Мінфіну України, пише Reuters.

Читайте також: Чого очікує Україна від конференції з відновлення URC 2024?

У матеріалі також зазначається, що проєкт розвитку потенціалу фінансуватиме Міністерство фінансів Німеччини, натомість KfW контролюватиме його впровадження.

Відповідні угоди планують підписати до кінця року.

Читайте також: Без Найєма. Став відомий склад делегації України на конференції з відновлення

Як пише агентство, декларація не є договором і не створює прав чи зобов’язань за міжнародним правом.

У Берліні 11−12 червня проходить конференція, яка покликана мобілізувати міжнародну підтримку відновлення України після руйнування внаслідок повномасштабного російського вторгнення.
У ній бере участь президент України Володимир Зеленський. У рамках свого візиту він також планує зустрітися з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Редактор: Катерина Шпак Читати далі