У родині перелітних птахів Грицька та Одарки, які мешкають в селі Леляки Пирятинської громади на Полтавщині, уранці в суботу, 4 травня, вилупилося перше пташеня.

Це можна було помітити близько 6:15 ранку на стримі, що ведеться цілодобово з гнізда птахів на YouTube.

Під час вилуплення пташеня в гнізді були присутні як Одарка, так і Грицько. При цьому на відеотрансляції можна побачити, що пара по черзі висиджує яйця: поки одна лелека літає за їжею чи травою для гнізда, інша дбає про дитинчат.

Відео дня Кадр із трансляції Лелека Грицько/YouTube Фото: Кадр із трансляції Лелека Грицько/YouTube Кадр із трансляції Лелека Грицько/YouTube Фото: Кадр із трансляції Лелека Грицько/YouTube

Лелеки Грицько та Одарка — що відомо

Відеокамеру біля гнізда у селі Леляках мали встановити ще 2021 року, однак проєкт довелося відкласти через російське вторгнення у лютому 2022 року. Тоді прилади для спостереження залишилися на окупованій на той час території Харківщини, їх змогли забрати лише після звільнення регіону восени 2022-го.

15 травня 2023 року трансляцію розпочали на каналі парку Пирятинський, але у червні призупинили через вимогу СБУ — на стримі було видно частину автотраси.

10 березня 2024 року трансляцію відновили, змінивши кут зйомки гнізда. Відтепер вона ведеться на YouTube-каналі Лелека Грицько.

Редактор: Юлія Завадська Читати далі