У Волинській області віднайшли історичну пам’ятку часів Київської Русі — різьблену кам’яну плиту із зображенням двох ангелів. Вона датована ХІІ-ХІІІ століттями. Про це повідомив Офіс генерального прокурора у суботу, 4 травня.

У прокуратурі зазначили, що знахідку передадуть до Національного музею історії України, де встановлять її наукову, історичну, культурну та художню цінність.

Читайте також: Митники завадили спробі вивезти з України до Румунії понад сотню археологічних пам’яток — фото

27 березня повідомлялося, що правоохоронці врятували від незаконного продажу на інтернет-аукціоні плиту ХІІ-ХІІІ ст. із зображенням святого воїна. Ця плита також є пам’яткою періоду Київської Русі.

Відео дня Плита із із зображенням святого воїна (Фото: Офіс генерального прокурора/Telegram) Плита із із зображенням святого воїна / Фото: Офіс генерального прокурора/Telegram

Обидві плити віднайшли у рамках розслідування за частиною 1 ст. 193 Кримінального кодексу України (незаконне привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї).

В Офісі генпрокурора додали, що відстежували кам’яну плиту з воїном, яку фахівці вперше побачили на інтернет-аукціоні, два роки.

Редактор: Христина Піцуряк Читати далі