У вівторок, 30 квітня, біля будівлі парламенту Грузії в Тбілісі триває чергова акція протесту проти ухвалення закону Про прозорість іноземного впливу (закону про «іноагентів»).

Про це повідомляє Ехо Кавказу.

Мітинг проти другої спроби партії влади Грузинська мрія ухвалити законопроєкт про «іноагентів» проходить у Тбілісі 16-й день поспіль.

Відео дня Читайте також: Засновник правлячої партії Грузії пообіцяв вступ країни до Євросоюзу у 2030 році

На акції протесту видно прапори Грузії та Євросоюзу, а також плакати з гаслами, що критикують владу і натякають на її зв’язки з Росією.

REUTERS/Irakli Gedenidze Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

Під час протесту не обійшлося без сутичок між мітингувальниками та правоохоронцями. Поліція відтіснила громадян від бокового входу до парламенту. На місці мобілізовано загін спеціального призначення, а також спецтехніку.

Учасники мітингу скандували в бік депутатів від Грузинської мрії, які виходили з будівлі парламенту: «Росіяни», «Раби».

Міністерство внутрішніх справ закликало організаторів та учасників мітингу підкорятися вказівкам правоохоронців, щоб уникнути «штучної ескалації подій».

Законопроєкт про «іноагентів» і протести в Грузії

З 9 квітня в Грузії спалахнула хвиля масових протестів після того, як лідер парламентської більшості Грузинської мрії Мамука Мдінарадзе заявив, що його партія вдруге внесе до парламенту законопроєкт про «іноземних агентів». 16 квітня у Тбілісі силовики почали розганяти демонстрантів.

Парламент Грузії ухвалив законопроєкт у першому читанні 17 квітня. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі пообіцяла накласти вето на документ.

18 квітня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що законопроєкт про «іноземних агентів» у країні нібито має захистити країну від «українізації». В українському МЗС відповіли, що реальною загрозою для Грузії є русифікація, а не «містична українізація». МЗС додало, що використання України в такому зневажливому контексті «завдає додаткової шкоди українсько-грузинським відносинам».

Читайте також:
Іраклій Кобахідзе (Фото:rustavi2.ge) Сенатори США попередили прем'єра Грузії про можливу «зміну політики» щодо країни, якщо законопроєкт про «іноагентів» не буде скасовано

18 квітня депутати Європейського парламенту заявляли, що ухвалення в Грузії скандального законопроєкту про іноземних агентів ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію країни.

20 квітня глава правлячої партії Грузії заявив, що скасувати або переписати скандальний закон про «іноземних агентів» зможуть, якщо країна буде готова стати членом Європейського Союзу.

25 квітня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо грузинського законопроєкту про прозорість іноземного впливу. Документ ставить під питання переговори про вступ Грузії до Європейського Союзу, доки цей закон діятиме.

Редактор: Євгеній Василенко Читати далі