Автор: Олена Басараб

Заряджання смартфону вночі є звичним практично для багатьох користувачів, але чи є це безпечним і оптимальним підходом до догляду за вашим пристроєм?

Акумулятори смартфонів — це складні технології, і їх оптимальне використання для збереження тривалості служби може бути не таким простим, як здається на перший погляд.

Відео дня

Під час заряджання смартфон може автоматично запускати різні процеси, такі як оновлення системи, синхронізація даних, резервне копіювання та інші фонові операції. Ці дії можуть вимагати додаткового енергоспоживання, що призводить до циклів зарядки-розрядки.

Коли смартфон підключений до мережі Wi-Fi, він може автоматично синхронізувати дані з онлайн-сервісів, отримувати повідомлення, оновлювати додатки тощо. Це також споживає додаткову енергію та може призводити до частіших циклів зарядки-розрядки.

Цикли зарядки-розрядки, особливо коли вони відбуваються в короткі проміжки часу, можуть мати негативний вплив на літій-іонну батарею, яка використовується у більшості сучасних смартфонів. Кожен цикл зарядки-розрядки зношує батарею, що призводить до поступового зниження її ємності та тривалості служби.

Рекомендації для оптимізації зарядки

Перед нічним заряджанням смартфону варто перевірити налаштування пристрою і вимкнути фонові процеси, які можуть споживати багато енергії. Наприклад, вимкнути автоматичні оновлення програм, синхронізацію даних та інші фонові дії.

Деякі смартфони мають спеціальний режим, який обмежує ці дії вашого девайсу. Використання цього режиму може допомогти зменшити споживання енергії та покращити тривалість заряду батареї.

Забезпечте оптимальні умови для зарядки смартфону, такі як використання оригінального зарядного пристрою та уникнення перегріву під час заряджання.

Читати далі