Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що у Білому домі поки не бачать готовності Китаю підтримати формулу миру, яку запропонувала Україна, та працювати над справедливим завершенням російсько-української війни.

Про це Кірбі заявив у четвер, 3 травня, повідомляє Голос Америки.

За його словами, США вітають участь будь-якої країни, в тому числі Китаю, яка бажає допомогти припинити конфлікт і поважати план справедливого миру. Однак, наразі США не бачать, що Пекін рухається в цьому напрямку.

Відео дня

«І якщо Китай є країною, яка бажає допомогти працювати над справедливим миром і готова повністю поважати цілі та завдання президента Зеленського та його прерогативи, тоді, мій боже, ми підтримаємо це […] Але я б неправильно сказав, якби говорив вам, що ми дійсно бачили, як Китай рухається в цьому напрямку — ми такого не бачили», — заявив Кірбі.

Читайте також: Петро Олещук Петро Олещук Чому Кремль пропонує свої «мирні плани» перед самітом миру у Швейцарії

Як зазначив представник Білого дому, у зв’язку з цим США продовжують надавати Україні військову допомогу.

«Зі свого боку ми збираємося продовжувати дбати про те, щоб президент Зеленський мав те, що йому потрібно. І тепер ми отримали це додаткове фінансування, щоб відбити російську агресію, повернути території, які росіяни відібрали в України, і працювати власними зусиллями над досягненням миру, який відповідає цілям не лише його адміністрації, а й українського народу», — додав Кірбі.

Позиція Китаю щодо війни РФ проти України

У лютому 2023 року МЗС Китаю оприлюднило «мирний план» для врегулювання війни проти України. Він складається з 12 пунктів, серед яких: припинення вогню, відновлення мирних переговорів, припинення «односторонніх санкцій» проти РФ, функціонування Чорноморського зернового коридору, безпека на АЕС і відмова від використання ядерної зброї.

2 березня 2024 року після переговорів із представником РФ спеціальний представник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей заявив, що війна проти України має «вирішуватися шляхом переговорів».

Читайте також:
Заяви Китаю про війну Росії проти України стають більш проросійськими, заявили в ISW (Фото:REUTERS/Dado Ruvic) Вже не такі «об'єктивні». Китай змінює риторику щодо війни Росії проти України — ISW

У МЗС зазначили, що Китай готовий стати посередником для «сприяння мирним переговорам» між Росією, Україною та іншими сторонами для «політичного врегулювання війни».

3 березня заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Галузін та Лі Хуей заявили, що врегулювання війни в Україні неможливе без врахування російських інтересів.

7 березня міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що його країна готова працювати над створенням нових рушійних сил співпраці та зміцненням дружби з Росією.
Того ж дня він зазначив, що Китай виступає за проведення міжнародної мирної конференції, яка буде визнана як Росією, так і Україною.

Редактор: Микита Днєпровський Читати далі