Синєгубов розповів про те, кого може торкнутися евакуація на Харківщині (відео)

5

Перед осінньо-зимовим періодом евакуація населення, крім Золочівської громади, може торкнутися жителів Харківського та Чугуївського районів. Йдеться про евакуацію не менш як 350 тисяч людей. Про це сказав голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, — повідомляє «Суспільне».

Поки що про евакуацію не йдеться, але посадовці вивчають такий варіант, додав він.

«Ми за плановим режимом працюємо щодо планів евакуації. Це не лише Золочівська громада, це старий Дергачівський район, нині Харківський, це Чугуївський район в тому числі. І взагалі, якщо у нас буде примусова або просто евакуація за необхідності, то це приблизно 350 тисяч людей», — повідомив голова Харківської ОВА.

«У нас є декілька черг і це саме перша черга, на випадок загострення ситуації», — пояснив він.

Під час планової роботи встановлюють, хто виїжджатиме власним транспортом, кого забиратимуть автобусами або спецтранспортом, обладнаним для людей з інвалідністю.

Підстав для евакуації може бути кілька, каже Синєгубов: «Ризик потрапляння того чи іншого населеного пункту в оточення, чи окупацію, проведення бойових дій на території того чи іншого населеного пункту і можливе взимку, коли буде критично низька температура, ураження критичної інфраструктури і неможливість подачі теплоносія до домівок».

Після наради за участі представників Офісу президента у Харківській ОВА визначили регіони і місця, які будуть готові прийняти жителів Харківщини, сказав Синєгубов.

«Якщо ми приймаємо рішення щодо евакуації, то ми вимушені будемо їх переміщувати до інших областей — це Полтавська, Рівненська, Черкаська, Кіровоградська області та інші, які будуть тримати у себе резервні місця», — сказав голова Харківської ОВА.

Запись Синєгубов розповів про те, кого може торкнутися евакуація на Харківщині (відео) впервые появилась Мой Харьков.