Автор: Анна Павленко

5−10 травня лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає із державними візитами Францію, Сербію та Угорщину. Про що говоритимуть очільники держав, та яке місце в їхніх діалогах займатиме війна в Україні, NV запитав у китаєзнавця Лоуренса Рірдона.

На зустрічах із європейськими лідерами очільник КНР намагатиметься зміцнити економічні звʼязки та посилити китайський вплив, констатує Лоуренс Рірдон, професор політології та координатор азійських студій в Університеті Нью-Гемпшира, експерт із внутрішньої та зовнішньої політики Китаю. При чому розширювати свій вплив Пекін готовий за рахунок пригнічення російського, вважає він. Китайці вже випробували цей підхід у Центральній Азії й тепер готуються застосувати його до найдружніших до Росії європейських країн — Сербії та Угорщини.

Відео дня

Більше про це професор Рірдон розповів в інтерв'ю NV.

Читайте також:
Еммануель Макрон і Олаф Шольц (Фото:Michael Kappeler / Pool via REUTERS) Шольц і Макрон проведуть «таємну вечерю» в Парижі перед візитом Сі Цзіньпіна — Politico

— Якими є цілі Сі Цзіньпіна в рамках його майбутнього європейського турне? І чому він обрав саме ці три країни?

— Думаю, Сі Цзіньпін розуміє, що наразі Китай не має міцних відносин із Європою. Німеччина та Франція дуже стурбовані внеском Китаю у війну в Україні. І хоча вони, можливо, намагаються зміцнити свої економічні зв’язки з Китаєм, я не думаю, що вони готові повністю довіритися китайцям.

Читати далі