Автор: Кіра Борисіхіна

Новий метод, заснований на низькому тиску, відкриває можливості для виробництва алмазів за набагато доступніші кошти.

Читайте також:
Супераламази можуть бути на екзопланетах (Фото:LLNL) Міцніший за алмази. Суперкомп’ютер натякнув, що на Землі можуть існувати надтверді супердіаманти

Досі процес виробництва синтетичних алмазів вимагав високих температур і тисків протягом кількох днів. Однак новий метод оминає цю необхідність, що робить процес більш ефективним. Дослідники з Корейського інституту фундаментальних наук оголосили про цей прорив, показавши, що синтетичні алмази можна вирощувати за нормального атмосферного тиску.

Відео дня

У цьому методі використовується рідкометалевий сплав, що включає галій, залізо, нікель і кремній, щоб створити алмази без високого тиску. Метан забезпечує вуглець, з якого формуються алмази. Цей прорив став результатом кількох років наукових досліджень і наполегливих зусиль багатьох учених.

Процес створення синтетичних алмазів з використанням цього методу виявився напрочуд швидким. Зростання алмазу займає від 10 до 15 хвилин, а потім процес зупиняється. Це робить його набагато ефективнішим порівняно з традиційними методами.

Створені алмази поки що малі і більше нагадують плівку, ніж дорогоцінні камені. Однак із розвитком технологій можлива поява способів для створення більших і якісніших кристалів.

Читайте також:
Олівін може підказати, де шукати алмази (Фото:Роб Лавинський, iRocks.com) Шукайте інший камінь. Учені запропонували спосіб спростити пошуки алмазів

Опубліковане в журналі Nature дослідження підкреслює потенціал цього методу для масового виробництва синтетичних алмазів. Він також відкриває нові перспективи для створення алмазів певних відтінків або властивостей.

Хоча цей метод поки не готовий для масового виробництва, він показує потенціал для радикальної зміни індустрії дорогоцінних каменів. Перспективи використання алмазів у різних галузях, включно з наукою, технологіями та виробництвом, стають дедалі привабливішими.

Читати далі