Україні не загрожує ескалація на фронті після атак на загоризонтні РЛС, розташовані на території Росії.

Про це заявив глава Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи призведуть атаки на РЛС до ескалації, Буданов відповів негативно.

Відео дня Читайте також:
РЛС Воронеж М (Фото:Російські джерела) «Їм поставили синець під оком». Як ГУР могло дістати російську РЛС на рекордній відстані 1800 км і навіщо — авіаексперт

«Ці загоризонтні РЛС виявляють будь-яку балістику, немає різниці, ядерна це ракета чи не ядерна. Та РЛС, про яку ви запитуєте, була спрямована на південь України, Одеську область, тимчасово окупований Крим. Тому тимчасове виведення її з ладу — абсолютно правильна річ, хто б це не зробив… На пів року вона точно виведена з ладу», — заявив він.

Інших деталей він не розкрив.

Після серії успішних ударів безпілотниками по нафтопереробних заводах РФ, Сили оборони України звернули увагу на російські загоризонтні радіолокаційні станції, що входять до системи попередження пусків ядерних ракет.

Атаки на російські загоризонтні РЛС — що відомо

11 і 17 квітня дрони Головного управління розвідки Міністерства оборони України атакували загоризонтну РЛС Контейнер, розташовану за 680 км від українського кордону поблизу міста Ковилкіне (Мордовія).

24 травня дрони-камікадзе за 1000 км від України вразили два радари загоризонтної РЛС Воронеж-ДМ у російському Армавірі (Краснодарський край). А через два дні після цього безпілотники ГУР на рекордній відстані в 1800 км атакували РЛС Воронеж-М, розташовану в Орську Оренбурзької області.

Офіційно Україна не підтверджувала, що стоїть за такими ударами. Однак джерела NV стверджують, що атаки проводить ГУР.

Редактор: Євгеній Василенко Читати далі