Компанія, яка оформлена на сестру керівника Національної поліції Івана Вигівського, веде бізнес з фігурантами кримінальних проваджень, слідство у яких вела Національна поліція. А сам Вигівській живе у будинку давньої подруги та тривалий час їздив на автівках, оформлених на тещу.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів bihus.info, опублікованому у четвер, 23 травня.

Вигівський працює в структурах МВС вже понад десять років, і у всіх своїх деклараціях вже довгий час вказує, що постійно користується орендованим або позиченим майном, йдеться в матеріалі. Проте поява цих активів у людей, на яких вони оформлені викликає запитання.

Відео дня

Наприклад, коли Вигівський очолив Нацполіцію, він переїхав до приватного будинку під Києвом вартістю 6,5 млн грн. Будинок оформлений на давню подругу родини, яка не могла дозволити собі таку покупку. Не змогла вона й відповісти на запитання розслідувачів про те, де знаходиться «її» будинок чи яка його площа.

bihus.info Фото: bihus.info

Вигівський довго користувався автівками, оформленими на тещу: спочатку — Hyundai Santa Fe, потім — Volkswagen Touareg. Далі теща продала VW за 900 тисяч гривень і подарувала ці гроші доньці. Тоді родина купила Audi SQ5, а теща після цього придбала нову Audi SQ8.

Такі машини коштують від 100 тисяч доларів — теща Вигівського не має бізнесу та навіть ніде не отримує зарплатні уже багато років, зазначають автори розслідування.

bihus.info Фото: bihus.info

Коли Вигівський працював у структурах МВС на Миколаївщині, він жив у приватному будинку в передмісті Миколаєва — цей будинок оформлений на його сестру Оксану Альховік. На момент покупки сама Альховік мешкала в маленькому селі під Миколаєвом та працювала вчителькою молодших класів в місцевій сільській школі.

Кілька років потому її оформили на роботу в Миколаївську поліцію — тоді вона теж переїхала до міста й оселилася уже в маленькому будиночку на 32 кв.м. на околиці.

В 2019 році Альховік увійшла до складу засновників ТОВ Югнефтепродукт — компанії, яка займається гуртовою торгівлею пальним. Її партнером у цій компанії протягом кільках років був чоловік власниці будинку, де тепер мешкає Вигівський.

Наразі сестра володіє половиною бізнесу з річним виторгом близько 400 млн грн, пишуть журналісти.

Югнефтепродукт кілька років торгував із фігурантами кримінальних проваджень самої Національної поліції. Наприклад, у 2022 році одними із постачальників цієї компанії були ТОВ Ексон ЮК та ТОВ Континенталь Трейд.

Інфографіка: bihus.info

У 2020 році Альховік з партнерами викупила два гектари землі біля Миколаєва — там відкрили АЗС під брендом Kiv Oil. Розслідувачі навідалися на цю заправку наприкінці квітня — там торгували пальним без ліцензії, без чеків і з оплатою готівкою або на карту чоловіка, який продає каву в сусідній кав’ярні.

bihus.info Фото: bihus.info

На запит bihus.info Вигівський відповів, що не знає, за які гроші сестра купила будинок, в якому він жив. Не знає поліціянт і звідки в тещі машини, якими він користувався.

Щодо кримінальних справ по контрагентах Югнефтепродукт, то і про це йому нібито нічого невідомо, бо слідчі Національної поліції — самостійні, і в їхню роботу він не втручається.

Редактор: Олексій Бочкар Читати далі