Олександр Коваленко

Олександр Коваленко

Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив

На початок квітня окупантів в Україні було понад 475 тисяч

Цікаве явище зараз спостерігається в зоні бойових дій з російськими окупаційними військами. Річ у тім, що з початку квітня загальна їх чисельність саме в зоні бойових дій скоротилася майже на 10 тисяч.

Відео дня

Так, станом на кінець квітня угруповання російських окупаційних військ в Україні обчислюється в 466 тисяч. Своєю чергою, на початок квітня окупантів в Україні було понад 475 тис. Таке разюче скорочення відзначається вперше за понад два роки активних бойових дій.

За групами військ ситуація така.

Група військ «Дніпро», зона відповідальності лівобережна Херсонщина і Запорізька область — найчисленніша. На початок квітня була трохи більш ніж 129 тис., станом на зараз — понад 129,5 тис. осіб.

Група військ «Оборони Криму», тут усе зрозуміло із зоною. Була 13,5 тис. Станом на зараз — усе ті ж самі 13,5 тис.

Група військ «Схід», зона відповідальності південний захід Донецької області, частина східної Запорізької. Я її називаю Група військ «Затичка», оскільки її функціонал приблизно саме такий. На початок квітня 51,5 тис., на зараз — 51,5 тис. Практично без змін.

Усе це вказує на неминучість посилення мобілізації в РФ

Група військ «Південь», зона відповідальності Донецька область, найбоєздатніша й найагресивніша. Була 113,5 тис., зараз — 114 тис. Незначний приріст, але при цьому в її складі продовжують залишатися підрозділи, передислоковані із зони відповідальності ГВ «Центр».

Група військ «Центр», зона відповідальності — Лиманський напрямок, основна локація — Кремінна. Була 87,5 тис., на зараз — 86 тис.

Група військ «Захід», зона відповідальності — Куп’янський напрямок, а віднедавна більша частина Лимано-Куп'янської осі. Група з найбільшою танковою компонентою серед усіх. Була понад 81 тис., на зараз — 71,5 тис. Значне скорочення, як через втрати, так і через реорганізації та передислокації.

Окремо хотів би відзначити новосформовану групу військ «Північ», створену на базі груп прикриття кордону «Брянськ», «Курськ» і «Бєлгород». До реформи їх чисельність була 35,5 тис., а станом на зараз — 49,5 тис. Приріст на 10 тис., але водночас такої чисельності недостатньо для повноцінного контролю наявного кордону з Україною, не кажучи вже про загрозу вторгнення та захоплення Харкова, або Сум, або Чернігова. Крім того, наголошу, що ця ГВ перебуває поза зоною бойових дій.

Таким чином, можна констатувати, що російське командування не може повноцінно вирішити завдання з накопиченням людського ресурсу через високий рівень втрат. За необхідності швидкого посилення однієї з груп військ на якомусь напрямку, використовуються не стільки резерви, скільки ресурс інших груп військ.

Усе це вказує на неминучість посилення мобілізації в РФ, нинішній рівень якої командування російських окупаційних військ абсолютно не влаштовує та не дає змоги одночасно як компенсувати втрати в нуль, так і нарощувати присутність у зоні бойових дій та формувати нові підрозділи на території самої РФ. Тільки, щось одне або півтора, за рахунок вже наявного ресурсу.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди NV

Читати далі