Рішення щодо свого місця знаходження, на період оголошення простою, працівник приймає самостійно, якщо роботодавець не видав наказ про обов’язкове перебування на робочому місці.

Читайте також: Зарплата-2024: стало відомо, яку надбавку отримають працівники держпідприємств на територіях активних бойових дій

Чи може працівник на період простою виїхати в інше місто чи за кордон

Регулювання трудових відносин під час простою визначено статтями 34, 113 Кодексу законів про працю України. При цьому у законодавстві не зазначено, де має перебувати працівник в період оголошення простою.

Відео дня

Місце перебування працівника під час простою визначається безпосередньо роботодавцем, шляхом видання наказу.

У разі прийняття рішення роботодавцем щодо оголошення простою, без обов’язку перебувати на робочому місці, працівник може обирати вільно своє місце знаходження на території України або за кордоном. Тобто, рішення щодо свого місця знаходження, на період оголошення простою, працівник приймає самостійно.

Тим паче, що в період воєнного стану, підприємства, особливо ті, які розташовані на тимчасово окупованих територіях або на території де ведуться бойові дії, стикаються із тривалими простоями.

Головне, коли роботодавець оголосить закінчення простою, щоб працівники могли оперативно повернутися додому і приступити до своїх трудових обов’язків.

Виїзд працівників в інше місто та/або за межі України не є причиною невиплати коштів за час встановленого простою.

Нагадаємо, за останні п’ять років в Україні різко збільшилася кількість непрацюючих державних підприємств.

Редактор: Святослав Василик Читати далі