Автор: Анастасія Печенюк

У Швейцарській вищій технічній школі Цюриха створили технологію, яка дозволяє ефективно використовувати сонячне світло. В майбутньому цей метод може дозволити створити екологічні методи для виготовлення сталі, скла чи цементу.

На сьогодні сонячні приймачі, пристрої, які концентрують тепло від дзеркал, що відбивають сонячне світло, не можуть ефективно працювати з сонячною енергією при температурах вище 1832 градусів Фаренгейта (1000 градусів Цельсія). Деякі з найпоширеніших процесів з інтенсивним використанням вуглецю, як-от виробництво скла, сталі та цементу, вимагають температур на рівні та вище цієї межі, чого компанії досягають, спалюючи викопне паливо.

Відео дня

Технологія, описана в новому дослідженні, дозволила вченим заряджати кристали чистою сонячною енергією до цієї межової температури. Прикріпивши стрижень із синтетичного кварцу до кремнієвого диска, який використовується для поглинання енергії, команда перевірила, чи здатний апарат утримувати тепло. Вони підірвали його енергією, еквівалентною сонячному світлу від 136 Сонць. Стрижень нагрівся приблизно до 600 градусів Цельсія, але пластина поглинача досягла температури 1050 градусів.

Додавання кварцу до виробничої суміші може дозволити виробникам досягти необхідних температур для роботи зі сталлю, склом і цементом за допомогою сонячного світла. Автори нового методу кажуть, що мають на меті продемонструвати економічну життєздатність і переваги цієї технології в масштабі.

Окрім експериментальних випробувань, дослідники змоделювали ефективність установки та виявили, що кварц підвищує ефективність приймача. У їхній моделі неекранований приймач мав ефективність на 40% за температури 1200 градусів Цельсія, але був ефективний на 70% за тієї ж температури, коли приймач був екранований 300 міліметровим кварцом. Зараз команда тестує інші матеріали, включаючи рідини та гази, які можуть діяти як термічні пастки.

Читати далі