Пошкодили найбільший в світі радіотелескоп: на Харківщині поліція документує злочини російських окупантів (відео)

5

Під час окупації на території дослідної обсерваторії в Чугуївському районі знаходилися російські військові. Вони пошкодили обладнання та зруйнували будівлі. Правоохоронці вилучили речові докази, які свідчать про військову агресію окупантів. Про це повідомили в відділі комунікації поліції Харківщини.

За словами заступника начальника слідчого відділу Чугуївського райуправління поліції Ольги Науменко, будівля установи повністю зруйнована та скоріш за все вже не підлягає відновленню.

Слід зазначити, що це найбільший не тільки в Україні, а й в усій Європі радіотелескоп. Територія займає понад 100 га. Дії окупантів завдали масштабних збитків.

«Слідчі разом з криміналістами за процесуального керівництва Чугуївської окружної прокуратури Харківської області провели огляди місць подій. Зафіксували наслідки руйнувань та зібрали докази перебування військових росії на території установи», — зазначила Ольга Науменко.

Знаходились окупанти на території станції кілька місяців, до деокупації населеного пункту. Рили окопи та покинули після себе чимало боєприпасів та залишків від них.

Інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Запись Пошкодили найбільший в світі радіотелескоп: на Харківщині поліція документує злочини російських окупантів (відео) впервые появилась Мой Харьков.