Поліція вже відкрила 40 справ щодо воєнних злочинів рф на деокупованій Харківщині

3

Поліція відкрила 40 кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російських загарбників у визволених останніми днями містах і селах Харківщини. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко, — повідомляє «Укрінформ».

«На звільненій території Харківщини продовжуються зачистки. Маємо перші результати роботи поліції та перші відкриті кримінальні провадження. Станом на вчорашній вечір було 40 кримінальних проваджень про воєнні злочини, зафіксовані на території звільнених міст і сіл Харківщини», — сказав Денисенко.

Зокрема, за його словами, в одному населеному пункті чоловік розповів, що росіяни його змусили закопати двох людей, які були застрелені.

В іншому селі виявили чотири тіла з ознаками катувань — цих людей також застрелили.

«В основному фіксуються знущання з людей, катування, вбивства. Приблизно схожа картина, яка спостерігалася в Бучі після звільнення. Втім, поліція тільки починає заходити в населені пункти, тож це лише перші результати», — зауважив радник МВС.

Щодо кримінальних справ стосовно російських вчителів, які викладали в українських школах за освітньою програмою рф, він пояснив: «Громадяни російської федерації, які приїхали сюди й тут працювали на окупаційну владу, підпадають під статтю порушення законів та звичаїв війни. Це не воєнні злочини, тому підслідність не поліції, а СБУ».

Запись Поліція вже відкрила 40 справ щодо воєнних злочинів рф на деокупованій Харківщині впервые появилась Мой Харьков.