Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що початкові плани російського диктатора Володимира Путіна щодо війни в Україні провалилися.

Про це повідомляє The Guardian.

«Ефективно об'єднавши багато країн, ми допомогли неймовірно мужнім українцям відбити агресію, і тепер це постійні зусилля і постійна боротьба, але ті плани, які Володимир Путін мав щодо України, щоб спочатку стерти її з карти, включити до складу Росії, більше не існують. Це провалилося, — заявив Блінкен на Всесвітньому економічному форумі в Ер-Ріяді.

Відео дня

За його словами, багато країн, як у Європі, так і за її межами, об'єдналися через визнання того, що «відбулася агресія не тільки проти України, але й проти деяких основоположних принципів міжнародної системи».

Читайте також:
Київ (Фото:REUTERS/Valentyn Ogirenko) Росія ніколи не зможе підкорити Україну та захопити Київ — Блінкен

«І якби ми залишили цей виклик безкарним, то, швидше за все, потенційні агресори в усьому світі взяли б це до відома, і ми отримали б світ, де конфліктів стало б більше, а не менше», — додав держсекретар США.

Блінкен також додав, що альянс в Європі наразі існує альянс, який «є сильнішим, більшим, ніж був».

«І я думаю, що у нас є план, який дозволить Україні з часом стати успішною країною. Сильною країною: військово, економічно, демократично», — наголосив він.

Редактор: Микита Днєпровський Читати далі