Окупанти постануть перед «дуже тяжким вибором», якщо Сили оборони України тиснутимуть на Ізюм — ISW

6

Якщо Україна зможе продовжувати контрнаступ на Херсонщині та зможе сильно натиснути на Ізюм, росіяни постануть перед важким вибором – їм доведеться або відійти зі своїх західних позицій навколо Ізюма, або використати більше особового складу та техніки. Про це повідомляють аналітики Інституту дослідження війни (ISW).

«Серйозність дилеми, що стоїть перед російським вищим командуванням, ймовірно, залежить від здатності України проводити масштабні контрнаступні операції одночасно на кількох напрямках. Якщо Україна зможе сильно натиснути на Ізюм, продовжуючи перехід у контрнаступ у Херсоні, то російські війська постануть перед важким вибором. Їм, ймовірно, доведеться вирішити або відмовитися від своїх західних позицій навколо Ізюму на користь захисту своїх наземних комунікацій далі на північ і схід, або виділити більше особового складу та техніки, щоб спробувати утримати нинішню лінію фронту», — йдеться у повідомленні.

Аналітики також додають, що такі сили мають прийти з інших напрямків фронту, що поставить під загрозу інші досягнення росії.

Інші ключові висновки аналітиків щодо російсько-української війни:

  • Україна, ймовірно, перехоплює стратегічну ініціативу та змушує росію перерозподілити сили та змінити пріоритети зусиль у відповідь на контрнаступальні операції ЗСУ;
  • російські війська намагалися просунутися на північний захід від Ізюма;
  • українські сили провели серію локалізованих контратак між Ізюмом і Слов’янськом і відбили позиції в низці населених пунктів;
  • окупанти продовжували наземні атаки на північний схід і південь від Бахмута;
  • російські війська продовжували спроби наступу на Піски та здійснили обмежений наземний удар на південний захід від Донецька.
  • російсько-окупаційні війська продовжують перекидати техніку та особовий склад на північний схід Херсонської області та західну частину Запорізької області.

Запись Окупанти постануть перед «дуже тяжким вибором», якщо Сили оборони України тиснутимуть на Ізюм — ISW впервые появилась Мой Харьков.