Німеччина продовжуватиме підтримку України - Зеленський після зустрічі зі Штайнмаєром

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

"Ми обговорили поточну ситуацію та інтенсивну співпрацю між Німеччиною та Україною. Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну політично, військово та фінансово доти, доки це буде необхідно", — написав він у телеграм-каналі.

"Дякую Німеччині за велику військову, економічну та фінансову підтримку перед лицем агресивної війни Росії!" — подякував Зеленський.

Пресслужба глави Української держави повідомляє, що під час зустрічі Зеленський наголосив на важливості притягнення до відповідальності винних у військових злочинах та інших звірствах, які вчинила Росія.

Крім цього, українська та німецька сторони окремо зупинилися на спільній роботі в просуванні Формули миру, запропонованої Україною, та організації Глобального саміту миру за участю максимальної кількості держав, зокрема країн Глобального Півдня.

Під час зустрічі сторони приділили особливу увагу питанням європейської та євроатлантичної інтеграції України. Зеленський зазначив, що "наша країна розраховує на дієве сприяння Німеччини в підтримці заявки на приєднання до НАТО".

Зеленський також висловив сподівання на провідну роль ФРН в ухваленні чергового санкційного пакета ЄС проти країни-агресора, глава української держави наголосив на важливості продовження комплексного тиску на РФ.

"Під час переговорів йшлося про участь ФРН у відновленні України. Цьому сприяє, зокрема, встановлений торік двома президентами спільний патронат над муніципальними та регіональними партнерствами України та Німеччини", — йдеться в повідомленні.

Зеленський подякував Німеччині за прийом громадян України, які були змушені залишити свої домівки через російську агресію.

Президент України високо оцінив "новий, найбільший від початку повномасштабної агресії оборонний пакет допомоги, оголошений урядом ФРН".

Як повідомлялося, уряд Німеччини готує пакет військової допомоги Україні на суму в 2,7 млрд євро.