«Нацистські табори смерті». Проєкт Хочу жити показав моторошні фото українця, який провів два роки в російському полоні
Проєкт Хочу жити показав моторошні фото українця Романа Горілика, який провів у російському полоні два роки.
На кадрах видно, чоловік схуд настільки, що на його тілі видно кістки. Також у нього є рани на руці, які більше нагадують виразки.
Романа і ще 74 бранців вдалося повернути з російського полону 31 травня. В організації уточнюють, що він не брав участі в бойових діях.
Відео дня
Горилик був старшим контролером КПП з охорони Чорнобильської атомної електростанції. Його та інших 168 нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС, росіяни взяли в заручники і вивезли з України через Білорусь у березні 2022 року.
Досі 89 із них утримуються в полоні, а російська сторона використовує їх для обміну на взятих у полон у бою російських військовослужбовців.
«Стан Романа та інших українських військовополонених викликає жах і асоціації з найтемнішими сторінками історії людства — нацистськими концентраційними таборами смерті», — йдеться в повідомленні.
Читайте також:
«Половина мого зламаного серця». Мар’яна Чечелюк, яка була в полоні РФ, розповіла про коханого, засудженого росіянами до 25 років
За весь час перебування в російському полоні Романа жодного разу не відвідували спостерігачі Міжнародного Комітету Червоного Хреста. У Хочу жити пояснили, що росіяни навмисне не пускали спостерігачів, щоб ті не змогли зафіксувати те, як російські окупанти поводяться з військовополоненими.
«Щоб приховати від усього світу нелюдське ставлення Росії до українців, буквально політику геноциду українського народу», — уточнили в проєкті.
31 травня Україна провела 52-й обмін полоненими з Росією, повернувши 74 військових і цивільних українців.
Серед звільнених із полону — Мар’яна Чечелюк, слідча з Маріуполя, яка рятувалася від російських обстрілів у сховищах Азовсталі.
Цього ж дня Україна повернула 212 тіл загиблих захисників.
Редактор: Євгеній Василенко Читати далі