Під час майбутнього візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до Парижа цієї неділі, президент Франції Еммануель Макрон планує домагатися від Пекіна зниження торговельного дисбалансу і наполягати на використанні його впливу на Москву для припинення російської агресії проти України.

Про це повідомляє Reuters.

Слід зазначити, що це перший візит Сі Цзіньпіна до Європи за останні п’ять років.

Візит китайського лідера до Франції, який відбувається на тлі висхідної торговельної напруги між Європою і Китаєм, навряд чи принесе легких рішень з обговорюваних питань.

Відео дня Читайте також:
Президент Сербії Александар Вучич на саміті ЄС — Західні Балкани в Тирані, Албанія, 29 лютого 2024 року (Фото:REUTERS/Florion Goga) Вучич напередодні візиту Сі Цзіньпіна назвав Китай «найкращим партнером» Сербії, а Тайвань — частиною КНР

Париж підтримав розслідування Європейського союзу щодо експорту китайських електромобілів, тоді як у відповідь Пекін почав розслідування імпорту французького коньяку ще в січні. Експерти вважають, що такі дії Китаю — це відповідь на висхідну кількість розслідувань з боку ЄС.

«Ми повинні продовжувати вимагати від китайської влади більших гарантій у торгівлі», — зазначив радник Єлисейського палацу перед приїздом Сі Цзіньпіна.

Крім того, Франція прагне переконати Китай чинити тиск на Москву, щоб зупинити військову агресію проти України. Досягнення в цьому напрямку поки що незначні, за винятком дзвінка Сі Цзіньпіна українському президенту Володимиру Зеленському після візиту Макрона до Пекіна торік.

«З огляду на те, що Китай — один з основних партнерів Росії, наше завдання — використати наявні у Пекіна важелі впливу на Москву, щоб змінити підхід Росії і сприяти вирішенню конфлікту», — додав радник Єлисейського палацу.

Читайте також: Віталій Портников Віталій Портников Сі Цзіньпін формує «китайську Європу». Що відбувається

Французьке дипломатичне джерело підкреслило, що для поглиблення відносин з європейськими країнами Китаю важливо серйозно ставитися до їхньої точки зору.

Редактор: Дар’я Харченко Читати далі