Посол Данії у Києві Оле Егберг Міккельсен заявив, що він «оптимістично налаштований» щодо відправки F-16 Україні.

«Я не дуже знайомий з технічними деталями, але можу процитувати мого прем'єр-міністра…вона сказала, що літаки прибудуть цього літа. Якого місяця вона не уточнила. Я можу тільки послатись на те, що вона сказала», — сказав він РБК-Україна.

Відео дня

За словами дипломата, складно в тому сенсі, що йдеться не лише про літак, це лише одна складова. А є ціла система забезпечення, обслуговування, наземні бригади, котрі стежать за справністю літака.

«Яоптимістично налаштований, я впевнений, що вони скоро прибудуть і, сподіваюся, скоро будуть готові до експлуатації», — сказав він.

Інфографіка: NV

Винищувачі F-16 для України: що відомо

У серпні 2023 року Нідерланди та Данія пообіцяли спільно передати Україні 61 американський винищувач F-16. Цьому передував дозвіл на передачу від США.

Крім того, намір поставити F-16 підтвердила Норвегія. Бельгія теж передасть Україні F-16.

У грудні Нідерланди заявили про рішення розпочати підготовку до передачі Україні перших 18 літаків, а згодом збільшили цю кількість до 24. Загалом країна пообіцяла Києву 42 винищувачі.

Орієнтовними термінами передачі винищувачів Україні називали першу половину 2024 року.

18 лютого 2024-го видання Foreign Policy із посиланням на європейських чиновників повідомляло, що перші винищувачі F-16 з’являться в Україні орієнтовно в червні 2024 року. Тодішній речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат, коментуючи це, зазначив, що не можна говорити про конкретні терміни передачі іноземними партнерами літаків F-16 Україні.

22 березня уряд Великої Британії повідомив, що перші 10 українських пілотів пройшли базову льотну, наземну та мовну підготовку на винищувачах F-16 у Великій Британії. Тепер військові перейдуть до поглибленої льотної підготовки, яку надають французькі ВПС.

11 березня видання NYT повідомляло, що цього літа Україна може отримати тільки шість винищувачів F-16 із 45 обіцяних союзниками.

Редактор: Дар’я Колесніченко Читати далі