Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба поговорив з чеським главою МЗС Яном Ліпавським про зрушення в ініціативі із закупівлі боєприпасів для України. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі X (Twitter) у п’ятницю, 3 травня.

За словами Кулеби, вони «підбили підсумки» прогресу чеської ініціативи та інших зусиль, що спрямовані на посилення військової допомоги Україні.

«Ми також скоординували спільні кроки для успішного проведення Мирного саміту. Я вдячний Чехії за її дружню і постійну підтримку», — написав Кулеба.

Відео дня Читайте також:
Дональд Туск (Фото:REUTERS/Kacper Pempel) «Якби всі слова стали снарядами». Туск прокоментував заяви європейських лідерів щодо допомоги Україні

Чеська ініціатива щодо закупівлі боєприпасів для України: що відомо

Уперше про можливість придбати для України 800 тис. снарядів заявив президент Чехії Петр Павел 17 лютого.

Він заявив, що знайшов півмільйона одиниць боєприпасів калібру 155 міліметрів і 300 000 — калібру 122 міліметри. Павло не назвав країн, які згодні продати снаряди. До його ініціативи приєдналася низка європейських держав.

Читайте також:
Український солдат заряджає ракету в РСЗВ Град поблизу лінії фронту в Донецькій області, 27 березня 2024 року (Фото:REUTERS / Sofiia Gatilova) Україна гостро потребує боєприпасів, щоб втримати лінію фронту до нового російського наступу — NYT

Представник українського силового блоку повідомив NV, що снаряди планують придбати з Південної Кореї та з ПАР. Вартість контракту становить близько $2 млрд.

7 березня стало відомо, що союзники зібрали всю необхідну суму для закупівлі снарядів.

11 березня таблоїд Bild повідомив, що Чехія закупила у третіх країн 800 тис. артснарядів, їх можуть доправити в Україну протягом кількох тижнів. За інформацією видання, Чехія могла придбати боєприпаси в Південній Кореї, Південно-Африканській Республіці та Туреччині.

12 березня радник прем'єр-міністра Чехії з питань національної безпеки Томаш Пояр заявив, що боєприпаси можуть прибути в Україну в червні.

18 березня газета The Wall Street Journal писала, що Чехія шукає боєприпаси для України по всьому світу, серед постачальників є навіть союзники Росії.

22 березня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що найближчим часом в Україну буде відправлено велику кількість боєприпасів завдяки чеській ініціативі.

12 квітня Петр Павел заявляв, що Чехія знайшла для України понад мільйон боєприпасів і доопрацьовує угоду про безпеку з Києвом.

22 квітня повідомлялося, що у Словаччині громадяни зібрали на снаряди для української армії майже 3 млн євро. До благодійного збору долучилися понад 47 тисяч осіб, які не згодні з політикою прем'єр-міністра Роберта Фіцо.

Редактор: Христина Піцуряк Читати далі