Нині приділяється велика увага гідратації, і в соціальних мережах активно обговорюють ідею додавання дрібки солі у воду, щоб поліпшити цей процес, одночасно очищаючи організм від токсинів.

Журналістка з Eatingwell вирішив перевірити цю ідею на практиці, додаючи дрібку солі до своєї склянки води протягом 30 днів, щоб з’ясувати, чи виявиться це корисним для його організму. «Я не відчув жодних змін», — прокоментував результати свого експерименту вона.

Відео дня

Як і з багатьма іншими дивними твердженнями про здоров’я, які вона бачить у соціальних мережах, ідея, що солона вода підвищує рівень гідратації, не дала їй нічого нового. Після тижня додавання солі у воду і відсутності змін вона вирішила діяти терпляче. Посередині експерименту вона була розчарована, коли нічого не змінилося, і до кінця 30-го дня вона була роздратована тим, що витратила цілий місяць, пила солону воду, але не отримала жодних дивовижних переваг для зволоження.

Читайте також:
Зберігайте рис, мед, сіль та цукор правильно (Фото:Unsplash/Jas Min) Не буде зайвим. Експерти назвали продукти, які варто запасати

Переможена і трохи розгублена, вона звернувся до кількох експертів і поставив їм безліч запитань. Чи справді вживання солоної води протягом 30 днів допомагає зволожити організм, чи він просто не помітив? Чи є наукові докази, які підтверджують, що це дійсно працює, чи це просто ще один міф? На його щастя, їхні відповіді задовольнили його запитання і допомогли йому краще зрозуміти, чому таке твердження взагалі існує.

Виявилося, що їй не потрібні були додаткові електроліти. Ідея, що солона вода допоможе зволожити організм, заснована на науці про поповнення електролітів. Електроліти контролюють рівень води і pH в організмі, а також виконують безліч інших функцій. Якщо вона не отримує достатньо натрію та інших електролітів, таких як калій, кальцій і магній, його організм може відчувати зневоднення.

Зневоднення відбувається, коли тіло втрачає більше рідини, ніж віно споживає. Це найчастіше відбувається після сильного потовиділення або хвороби, коли тіло втрачає рідину. Ознаки зневоднення включають неясну свідомість, непритомність, прискорене серцебиття, дихання і, в крайніх випадках, шок. Але для звичайної людини, яка не сильно потіє або хворіє, додаткові електроліти, такі як натрій, не потрібні.

Читайте також:
Зменшіть кількість солі в раціоні (Фото:Unsplash/ Storiès) Як зменшити кількість солі в раціоні. Лайфхаки та поради для здоров’я серця та зниження тиску

Її тренування не покращилося. Якщо людина тренується понад 90 хвилин або проводить багато часу в спеку чи вологому середовищі, додавання електролітів може бути корисним, каже Емі Гудсон, сертифікований фахівець зі спортивної дієтології. Однак у таких випадках йому, ймовірно, буде потрібно більше, ніж просто щіпка солі. «Хоча це може певною мірою допомогти в поповненні електролітів, це може бути недостатньо для спортсменів, які займаються тривалими або інтенсивними фізичними вправами, особливо якщо вони втрачають значну кількість електролітів із потом», — каже Гудсон. Для спортсменів, зокрема, може знадобитися спеціалізований спортивний напій або добавки електролітів, а не просто злегка солона вода.

Однак її щотижневий режим включає підняття важких предметів, ранкові пробіжки і йогу. Вона регулярно потіє, але не настільки, щоб відчувати симптоми зневоднення. Гудсон рекомендує споживати рідину в обсязі, що дорівнює половині вашої ваги в унціях, включно з чаєм і кавою. Особисто вона ставить перед собою мету випивати рекомендовану кількість рідини щодня.

Читайте також:
Вчені підтвердили шкоду солі для здоров’я (Фото:EdZbarzhyvetsky/depositphotos) Замінники солі знижують ризик передчасної смерті — дослідження

Солона вода не виводить токсини з організму. Гуру здоров’я стверджують, що вживання солоної води з лимоном допоможе очистити організм, але це не відповідає дійсності.

Очищення організму від токсинів та їх засвоєння може здійснити лише печінка. Печінка обробляє поживні речовини, включно з їжею та ліками, і розподіляє їх для нормального функціонування організму. Питна вода допомагає печінці виводити токсини, але додавання солі та лимона цьому не сприяє. Вода — основний елемент підтримки здоров’я печінки.

Дієта журналістки же містить достатню кількість натрію . Хоча рекомендована кількість солі для американців — менше 2300 міліграмів на день, середній американець споживає 3400 міліграмів. Додавання солі у воду може бути зайвим, оскільки більшість людей отримує достатню кількість натрію через харчування. Питна вода допомагає виводити надлишок натрію з організму, тому додавання ще більше солі у воду не має сенсу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Кристина Гришанова Читати далі