Ізюмський ліс на тимчасово окупованій території Харківщини повністю згорів — ДСНС

13

Ізюмський ліс на тимчасово окупованій території Харківської області знищений вогнем. Про це свідчать супутникові дані. Виїхати на місце рятувальники Харківщини можливості не мають. Розповів в інтерв’ю «Суспільне» заступник керівника управління ДСНС Харківщини Анатолій Торяник.

«Загоряння в лісі або в екосистемі близько до зони бойових дій — там внаслідок обстрілів горить трава — таке часто буває. Але частіше за все нас туди військові не пускають, воно горить. Ізюмський ліс, він у зоні окупації, дуже сильно горів.

«Ми розуміємо, що у нас немає можливості туди виїхати, подивитися, перевірити, але ми розуміємо з інформації з супутників, що Ізюмського лісу немає, він згорів», — каже Торяник.

За його словами, загасити пожежу поблизу фронту рятувальники не можуть, це небезпечно.

«Ведуться постійні обстріли будь-якого транспорту, який рухається близько до лінії розмежування, ворог обстрілює. По-друге, ті поля, які там розташовані, вони, як правило, заміновані», — розповів заступник начальника облуправління ДСНС.

За його словами, із населених пунктів, які перебувають під постійними обстрілами, евакуйовуються люди і інформацію про пожежі рятувальники отримують від військових.

«Є населені пункти, які піддаються постійним обстрілам. У один із населених пунктах лише на пожежі ми виїжджали понад 130 разів. Це Золочів Богодухівського району, Харківський район — Циркуни, Чугуївський район — Коробочкине, Леб’яже, Бригадирівка. Ті населені пункти, куди дістає ворожа артилерія», — каже Торяник.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення рф рятувальники Харківщини мали понад 8 тис. виїздів. У одному з випадків довелося одночасно гасити 35 пожеж на Північній Салтівці.

«Ми направили тоді понад 55 пожежних автомобілів, які гасили пожежі в різних місцях. Нам довелося з передмістя, сільської місцевості, викликати пожежні цистерни, щоб у нас був резерв, якщо відновляться обстріли і десь ще стануться пожежі», — згадує Торяник.

Заступник начальника облуправління ДСНС перед опалювальним періодом застеріг: якщо в місті не буде централізованого опалення і всі ввімкнуть побутові електрообігрівачі, мережа не витримає

«І будуть пожежі. На моїй практиці було багато випадків, коли вмикають обігрівачі, мережа не витримує, стається коротке замикання з наступним загорянням будинків. Особливо це небезпечно в центральній частині Харкова, де будинки дерев’яні, пустотні», — каже Торяник.

Він також наголосив, що «опалення» відкритим вогнем ще небезпечніше, але не виключив, що «буржуйки» можуть залишитися єдиним джерелом тепла: «Щоб вижити взимку під час сильних морозів».

Запись Ізюмський ліс на тимчасово окупованій території Харківщини повністю згорів — ДСНС впервые появилась Мой Харьков.