Переговори про перемир’я між Ізраїлем і палестинською організацією ХАМАС можуть призвести до угоди про припинення вогню вже найближчими днями, але точніші деталі уточнюватимуть під час додаткових обговорень.

Про це повідомляє CNN.

Засідання, що відбулося в суботу, 4 травня, в Каїрі, зібрало представників Ізраїлю і ХАМАСу на переговорах за посередництва США, Катару та Єгипту. Під час цієї зустрічі було досягнуто прогресу в розробленні технічних аспектів можливої угоди. Однак, за словами двох ізраїльських джерел, для укладення остаточної угоди може знадобитися до тижня додаткових переговорів.

Відео дня Читайте також:
Сектор Гази (Фото:REUTERS/Violeta Santos Moura) США та Велика Британія закликають ХАМАС прийняти пропозицію Ізраїлю про перемир’я

Після досягнення початкової домовленості, що передбачає тимчасове припинення вогню і звільнення заручників у Газі, очікується початок нових переговорів щодо більш детального оформлення умов перемир’я.

Американський представник підтвердив, що навіть після прийняття ХАМАСом запропонованих умов знадобиться додатковий час на узгодження певних деталей, що зрештою призведе до перемир’я. Ці переговори можуть затягнутися і виявитися складними.

Представники США підходять до переговорів з обережним оптимізмом, відзначаючи досягнутий прогрес, але нагадують, що минулі угоди іноді зривалися в останній момент.

У жовтні 2023 року, під час атак на Ізраїль з боку Гази, бойовики ХАМАС узяли в заручники понад 200 осіб.

Переговори про припинення вогню в секторі Гази та звільнення заручників — що відомо

29 лютого повідомлялося, що переговори між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в секторі Газа і можливе звільнення заручників зайшли в глухий кут.

1 березня координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявляв, що переговори щодо перемир’я в секторі Газа тривають, і сторони обговорюють пропозицію припинити вогонь на шість місяців.

31 березня Ізраїль відправив нову делегацію до Єгипту ознайомитися з черговою пропозицією про звільнення заручників.

Читайте також: Енн-Марі Слотер Енн-Марі Слотер Після жахіть атаки ХАМАС і відповідних дій Ізраїлю. Чи є шанс для миру?

14 квітня ізраїльські ЗМІ повідомили, що ХАМАС відкидає пропозицію Ізраїлю про тимчасове припинення вогню та обмін заручниками, вимагаючи повного виведення військ із Гази.

17 квітня телеканал NBC News також повідомив, що наразі переговори про припинення вогню і звільнення ізраїльських заручників «майже заморожені».

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван заявляв, що Ізраїль готовий укласти угоду про перемир’я, тепер крок — за палестинцями.

Редактор: Дар’я Харченко Читати далі