Польська тенісистка Іга Свьонтек стала переможницею Відкритого чемпіонату Франції з тенісу. У фіналі вона обіграла італійку Ясмін Паоліні.

Свьонтек за два сети віддала суперниці лише три гейми — 6:2, 6:1.

Спортсменки провели на корті всього 1 годину 9 хвилин. Польська тенісистка реалізувала п’ять брейк-пойнтів із дев’яти (56%) і не допустила подвійних помилок. Італійка зробила дві подвійні помилки та змогла реалізувати один брейк-пойнт з одного заробленого (100%). Також обидві спортсменки виконали по одній подачі навиліт. Зазначимо, що з рахунку 1:2 у першому сеті Іга виграла 10 геймів поспіль.

Відео дня

Для Свьонтек це четверта перемога на Ролан Гаррос. Вона також вигравала цей турнір у 2020, 2022 і 2023 роках.

REUTERS/Yves Herman Фото: REUTERS/Yves Herman

Таким чином, перша ракетка світу стала наймолодшим гравцем у Відкритій ері, якому вдалося завоювати чотири титули в жіночому одиночному розряді Ролан Гарросу. На день фіналу Ігі було — 23 роки 8 днів.

Попередній рекорд належав Жюстін Енен з Бельгії, яка виграла стільки ж титулів РГ у 25 років 8 днів. Третє місце посідає американка Кріс Еверт, яка стала чотириразовою переможницею Відкритого чемпіонату Франції у 25 років 168 днів.

REUTERS/Lisi Niesner Фото: REUTERS/Lisi Niesner

Треба сказати, Іга Свьонтек засудила повномасштабне вторгнення Росії. Серед зарубіжних теністів її можна сміливо назвати головною патріоткою України. Спортсменка сама організовувала і брала участь у благодійних турнірах, щоб зібрати кошти українцям, які постраждали від війни. Також довгий час польська тенісистка прикрашала свою кепку синьо-жовтою стрічкою.

Twitter Свьонтек Фото: Twitter Свьонтек

А також обурилася серіалом від Netflix, який не показав матч на підтримку України.

Редактор: Любомир Луканюк Читати далі